Za Neratovice po těsně prohraném úvodním poločase smazával nedorozumění v zadních řadách parádním dalekonosným úklidem odraženého balonu Lukáš Kühnel. Kromě této letní posily z Vltavínu si soutěžní premiéru ve žlutomodrém dresu odbyl v základu ještě Denys Tokar z Vyšehradu.

V poločase se pak na hřiště podíval také Nikolas Dobiáš z VOŠ a SOŠ Roudnice. Právě on pak před vedoucím gólem na 2:1 skvěle uvolnil Gombáše. Za hosty se ovšem stihl tečí centru na přední tyči rovněž prosadit hráč, který přišel na trávník těsně před vypršením základní hrací doby.

V rozstřelu pak domácí Kalabis trefil ve třetí sérii pouze tyčku, v páté pak naděje definitivně pohasly neúspěšnou exekucí Gombáše.

Trenér Neratovic Jiří Brunclík neskrýval nad vyřazením zklamání. S týmem podle svých slov narazil na dobrého soupeře, při kterém při rozstřelu stálo i potřebné štěstí. Své jedenáctce kromě laxních chyb při inkasovaných gólech vytýkal i slabou střeleckou efektivitu.

„Hlavně Pavlík, který šel asi třikrát sám, to dnes ne a ne uklidit. V poslední minutě běžel z boku na gólmana sám Buriánek a opět jsme bohužel selhali,“ mrzelo Brunclíka, podle kterého měli hosté opticky navrch v určitých pasážích prvního poločasu a ve druhém prodloužení, kdy se hnali za vyrovnáním. „Druhou půlku jsme začali o poznání lépe a začali tahat za otěže. Herně se nám povedlo i první prodloužení,“ ocenil.

V sousední Libiši bylo první soutěžní utkání nové sezony odloženo. Proti třetiligovému nováčkovi z Kolína si sokolové zahrají o postup do prvního kola následující středu od 18 hodin. Na vině byl podmáčený trávník po předešlém vytrvalém lijáku.

Neratovice – Čáslav 2:2 (1:1, 2:2), na pen. 3:4

Branky: 68. Kühnel, 101. Gombáš – 18. Hejný, 113. Bašek. Rozhodčí: Matějček. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Postoupila Čáslav.