V Neratovicích si velmi dobře uvědomují, že proti nim bude stát nejlepší tým jara a vzhledem k počtu absencí pro ně nebude jednoduché navázat na předešlá domácí vítězství. K nim naposledy v Krupce konečně přibyl i další tříbodový dovoz ze hřiště soupeře.

„Na nejlepší tým jara půjdeme paradoxně v nejzdecimovanější sestavě v celé sezoně," smutní trenér Jiří Kafka. Ten se v sestavě bude muset obejít bez celé řady hráčů – bratří Kodrů, Weinera, Kmocha, Palanského, Radosty, Dzimka a Novotného. K dispozici sice bude Vorasický a dorostenec Buzek, oba ale po zranění a bez tréninku. „Z béčka pomůže Drahorád se Stanislavem, protože něco s kotníkem má i Jína, a jestli nastoupí, bude hrát na jedné noze," odlehčil tíživou personální situaci Jiří Kafka.

Sám pak nezastírá, že to pro něj v neděli nebude obyčejný zápas. „Bude to po deseti letech poslední zápas doma, a tak to i vnímám. Každopádně bych na něj chtěl pozvat všechny diváky."

Vedle co nejlepšího výsledku pro trenéra mají neratovičtí hráči ještě jednu motivaci, i přes značné oslabení chtějí uhájit až do konce třetí místo. „Litoměřice hrají v Brozanech, a kdyby prohrály a my vyhráli, bude nám stačit v Souši bod," kalkuluje stoper Pavel Jína.

Také kladenský trenér Ivan Pihávek by ale rád pokračoval v sérii dobrých výsledcích a šesti zápasů, v nichž převážně se silnými soupeři vždy bodovali a přišli jen o tři body. „Věřím, že kluci mají zdravé sebevědomí a nikoho se nebojí. Na horkou neratovickou půdu pojedeme se zdviženou hlavou a pokusíme se tam vydolovat nějaké body," řekl kormidelník v odvetách jen dvakrát poraženého celku a dodal: „Chceme dorazit sezonu v pohodě. Když už se daří, tak ať to dojedeme do konce."

K Labi pojede určitě bez obránce Výborného, který odcestoval do zámoří, jinak by měl být kádr kompletní. Stejně jako před týdnem proti Motorletu si zahrají všichni bez ohledu na průběžný stav.

Podzimní souboj v Kladně skončil bezbrankovou remízou, v rozstřelu byli šťastnější hosté.