Přítomní diváci v neděli moc dobře věděli, jak cenná je výhra FK Neratovice/Byš­kovice nad Slovanem Velvary (2:1). Smazala totiž bodový rozdíl mezi druhým a třetím týmem tabulky I. A třídy na polovinu a nechala domácí v reálně hře o postup do krajského přeboru. „Pro nás se nic nemění. Jdeme zápas od zápasu se snahou Velvary co nejvíce potrápit,“ komentoval příznivý výsledek na výsost spokojený trenér Jiří Kafka.

Do utkání šli domácí s tím, že nemají co ztratit. Na výrazné individuality v sestavě hostí reagoval domácí kouč změnou systému na více defenzivní se snahou zahustit střed, eliminovat Krištůfka s Průchou a využít rychlosti po stranách. A povedlo se!

„Odehráli jsme výborné utkání. Domnívám se, že jsme byli po celých devadesát minut lepším mužstvem. Soupeř nás ničím nepřekvapil a jsem rád, že se ukázalo, že pouze jména na hřišti nerozhodují. Postupem času byli hosté stále více nervóznější a pro mě s podivem, že nejvíc jejich trenér,“ radoval se po zápase Jiří Kafka.

Velvarský Jiří Šarlinger působil od úvodní trefy domácího Nezbedy v 13. minutě skutečně hodně podrážděným dojmem. Často vyrážel až na hranici vymezeného prostoru, odkud v jednom kuse diskutoval s rozhodčími i domácí lavičkou. Ve svém hodnocení zápasu ale s kritikou zamířil převážně do vlastních řad.

„Domácí bojovali na hranici sebezničení, a tak to má vypadat. Naproti tomu náš správce ušetří za Vizír na vyprání dresů, podali jsme profesorský výkon,“ hromoval kouč Slovanu. Naštvala ho i další červená karta Moravce. Ten musel předčasně pod sprchy už v minulém kole a v Neratovicích, kde nastoupil s podmínkou, tým na závěrečnou půlhodinu hodně oslabil. „Byla po dvou úplně hloupých žlutých, bude nám citelně scházet. Jediné, co mě hřeje, že máme s Neratovicemi lepší vzájemné utkání, ale to je příliš málo,“ dodal Šarlinger.

V neděli čeká Neratovické další vypjatý zápas, tentokrát na hřišti jediného okresního rivala v soutěži – Dynama Nelahozeves.