Byť hosté drželi míč častěji na kopačkách, mohou být za plichtu rádi. V závěru utkání je totiž dvakrát podržel brankář Sedlák. Nejprve si poradil s trestňákem Radosty a pak i s šancí Kozáka.

Kladno první čisté konto v sezoně přece jen udrželo. „Čekali jsme na to všichni. Celý tým cítil, že za to musí vzít, ať se děje, co se děje. Ta nula je důležitá," řekl Sedlák a přiznal, že ke konci měli štěstí. To ale byla jediná fáze, kdy domácí dostali svého soka na delší čas do úzkých. Bylo to díky standardním situacím, které umějí.

Největší šanci si ale vypracovali v první části a byla doslova ryzí. Chrdlemu při ní byla z dvanácti metrů branka malá. Jeho trenér Jiří Kafka mínil, že proti třem jejich velkým příležitostem si hosté nevypracovali žádnou.

„Chtěli jsme vyhrát, ale Kladno ukázalo, že se v tabulce pohybuje tam, kam nepatří. To, že častěji drželo míč, na to se nehraje. Proti nám v tom má navrch většina soupeřů," řekl domácí kormidelník.

To, že hosté nic neměli, až tak neplatilo. Po hodině hry brankář Malina zmařil příležitost Šímy a z následného rohu Samek hlavičkoval do pravé tyče. Balon pak skákal po čáře, než ho domácí odvrátili. Kladenští po utkání tvrdili, že byl za čárou.

Trenér Kladna Ivan Pihávek byl rád, že se k nim také jednou přiklonilo štěstí. To jsme potřebovali. „Doufám, že jsme se odrazili od pomyslného dna," přál si s tím, že do 75. minuty měli ve hře pořádek. „Jen jsme se neprosadili střelecky. Mužstvo ještě nemá takovou sebedůvěru. Výsledek to je ale dobrý," uvedl.

Neratovice – Kladno 0:0
Rozhodčí: Vlček, bez karet. Diváci: 160. Neratovice: Malina – Zeman, Gazdík, Jína, Pajkrt (75. Ďurinda) –Vorasický, Lelek (56. Drahorád), Žežulka, Radosta – Chrdle (56. Kalaš), Kozák. Kladno: Sedlák – Samek (65. Koiš), Rada, Hanzlík, Zelenka –Bartoš, J. Růžička, Procházka, Šíma – Tóth (88. Štoncner), P. Růžička.