V Bystřanech u Teplic si neratovická devítka zajistila účast v další fázi celorepublikového turnaje, když porazila mělnickou Pšovku 10:0, Litoměřicko 7:0 a Junior Teplice 6:2. S Ervěnicemi – Jirkovem žlutomodří remizovali 2:2 a jedinou porážku (4:7) jim uštědřil Junior Chomutov, pozdější vítěz a druhý postupující.

„Kluci za své výkony zaslouží velkou pochvalu. Většina ukázala vítězný i týmový charakter. Ovšem na druhou stranu víme, kde nás tlačí bota a že je stále dost co zlepšovat, takže zůstáváme pokorní a pracovití,“ shodoval se trenér Václav Žežulka se svými asistenty Josefem Tóthem a Lukášem Kučerou.

Jejich svěřenci půjdou v rámci Ondrášovky znovu do akce ve středu 25. září. Účast ve druhém předkole si zajistily také další neratovické ročníky. U10 vybojoval na hřišti pražského ČAFC druhé místo, U11 přivezl z Roudnice dokonce prvenství. Nadějím mělnické Pšovky a Horních Počapel se v areálu Pod Lipou dařilo méně a obsadily nepostupové třetí, respektive páté místo.

Ve stejné fázi soutěž skončila také pro výběr desetiletých fotbalistů ze Pšovky. Čtveřice soupeřů na Aritmě se ukázala být nad jeho síly. Jako poslední zasáhne ve čtvrtek 19. září v pražských Střešovicích do prvního předkola neratovická kategorie U13.