V nedělním utkání si svěřenci trenéra Kafky vyšlápli na soupeře v Kutné Hoře a v tabulce už vystoupali na bodovou úroveň pátého místa.

První úder si hosté schovali do 39. minuty utkání, kdy se trefil z trestného kopu Palanský. Domácí už v té době hráli oslabení o Luňáčka, který vyfasoval červenou kartu za hrubý zákrok na Drahoráda.

Nedisciplinovanost se Kutnohorským vymstila také po změně stran. Po zákroku na Pazderu v pokutovém území sám faulovaný proměnil penaltu a pečetil hostující výhru.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Od začátku jsme byli aktivnějším mužstvem, udržovali si mírnou převahu a hráli v pohybu. Mimo branek jsme ještě další šance nevyužili,“ měl hostující trenér Jiří Kafka na mysli především možnosti Kozáka.

Jeho volej ještě za bezbrankového stavu zázračně vyrazil domácí brankář a v bráně neskončil ani samostatný únik stejného hráče po změně stran.

„Myslím, že jsme zcela zaslouženě vyhráli. Domácí to s agresivitou přeháněli, takže jsme mimo tří bodů rádi i za to, že jsou kluci zdraví do dalších zápasů. V nich bychom chtěli pokračovat bez prohry,“ dodal neratovický trenér.

„Dneska jsme nevstoupili do utkání dobře. Hra se nám nedařila. Bohužel tomu napomohlo brzké vyloučení Jirky Luňáčka za zbytečné oplácení,“ zlobil se na něj kutnohorský trenér Radim Truksa a navázal: „Šedesát minut jsme tak hráli v deseti, což se na výkonu i výsledku podepsalo. Neratovice vyhrály zaslouženě.“

Luňáček jistě nebyl v domácí kabině chválen. „Byla to klukovina,“ nechápal Truksa, „Oslabil tým a nejvíc potrestal sám sebe, jelikož bude podle mě minimálně dvě utkání stát. Nám tím připravil komplikaci.“

To ovšem nebyl jediný moment, který Truksovi zvedl tlak. „V osmdesáté minutě nám rozhodčí neuznal regulérní gól po standardní situaci za faul. To už bylo ale za stavu nula dva,“ prozradil.

K. Hora – Neratovice 0:2 (0:1)
Branky:
39. Palanský, 53. Pazdera z PK. Rozhodčí: Brejník. ČK: 31. Luňáček (KH). Diváci: 122.Neratovice: Prokeš – Zeman, Pajkrt, Jína, Müller – Pazdera, Žežulka, Lovíšek (75. Stanislav) – Drahorád (87. Gazdík) – Kozák, Palanský (81. Nezbeda).

LUBOŠ KURZWEIL,MICHAL PAVLÍK