Nedělním domácím zápasem s Úvaly, nováčkem loňské sezony, který v tabulce skončil těsně nad nimi na páté příčce, vstoupí fotbalisté Neratovic do nového divizního ročníku. Odchody hráčů Zvoníčka, Palanského, Špringra, Tříšky, Vavrušky a Gondeka a poměrně velká marodka donutily realizační tým k letnímu doplnění mužstva. S jakými posilami, většinou mladými a perspektivními fotbalisty, může trenér Jiří Kafka počítat? A co říká na jejich adresu těsně před výkopem?

JOSEF PROKEŠ (brankář, 22 let, hostování z Bohemians Praha). V neratovickém mužstvu už působil v sezonách 10/11 a 11/12, kdy celkem pravidelně nastupoval jako jednička. Před loňským ročníkem se ovšem vypravil zkusit štěstí ke konkurentovi z Vyšehradu, kde mu ale pšenka nekvetla, a tak se po roční pauze vrací zpět. Očima trenéra Kafky:„Talentovaný brankář, který na jaře hrál v béčku Vyšehradu levého beka. U nás s ním počítáme zase do brány."

DAVID WEINER (záložník, 18 let, z dorostu). Odchovanec mládežnické základny už v jarních zápasech za A-mužstvo několikrát nastoupil. V zápase proti Novému Boru dokonce rozhodl svým gólem v 79. minutěo zisku tří bodů. Očima trenéra Kafky: „Šikovný dorostenec, který momentálně doléčil zranění kotníku. Naskočil za nás už na jaře, teďbude stabilním členem mužstva."

LUKÁŠ LELEK (záložník, 20 let, návrat z hostování). Další člen neratovické líhně, který v loňské sezoně působil v B-třídní Pšovce Mělník, kde celkem pravidelně nastupoval. V letošní sezoně se chce pokusit prosadit do A-mužstva. Očima trenéra Kafky: „Drobný a rychlý hráč, který měl velmi dobrou sezonu na Pšovce, proto jsme si ho také stáhli."

ANDREJ ĎURINDA (záložník, 22 let, z B-mužstva). Hráč, který do Neratovic přestoupil z Kojetic, si svými dobrými výkony za rezervu řekl před začátkem letní přípravy o přeřazení do kádru A-týmu. Zde si v přípravě vedl dobře, a pokud mu píle a nasazení vydrží, mohl by být přínosem. Očima trenéra Kafky: „Hráč, který by mohl mít velký potenciál, strávil několik let v Kojeticích a pak v našem béčku. Teďdostal šanci v áčku a zatím ji chytil za pačesy."

PETR TVRDÝ (obránce, 20 let, hostování z Mladé Boleslavi). V mládeži už v Neratovicích hrál, aby následně odešel na přestup do Mladé Boleslavi. Tam procházel dorosteneckými kategoriemi a v začátku loňské sezony se ocitl už v širším kádru prvoligového mužstva. Kariéru mu ovšem přibrzdilo zranění, se kterým se potýkal téměř celou sezonu. Smůla se ho drží i nadále: po prvním neratovickém tréninku si zranění obnovil. Od té doby s klubem údajně vůbec nekomunikuje.

JIŘÍ CHRDLE (útočník, 27 let, návrat z Rakouska). Fotbalový„světoběžník" odehrál doma v Neratovicích už první polovinu loňského divizního ročníku. Na jaře, kdy působil v regionální rakouské soutěži, s týmem trénoval, takže není žádným nováčkem. Nyní čeká na technické vyřízení návratu. Očima trenéra Kafky:„Vrátil se poté, co rozdával radost v nejnižší rakouské soutěži. U nás v mužstvu drží kasu."

Soupiska FK Neratovice/Byš­kovice – podzim 2013

Brankáři: Josef Prokeš (22 let), Adam Černý (27), Denys Luksik (20), obránci: Josef Pinkas (24), Ladislav Gazdík (20), Petr Stanislav (30), Martin Zeman (31), Pavel Jína (21), Petr Tvrdý (20), Jakub Pajkrt (24), záložníci: Marek Lovíšek (22), Jan Drahorád (30), Václav Vorasický (23), AndrejĎurinda (22), Lukáš Lelek (20), Václav Žežulka (32), David Weiner (18), útočníci: Jan Kalaš (20), Josef Kozák (28), Josef Gabčo (19), Jiří Chrdle (27).