„Provedli jsme nějaké změny v sestavě i rozestavění," vysvětlil trenér hostí Jiří Kafka téměř zázračnou proměnu v projevu svého týmu oproti úvodnímu „nemastnému" vystoupení na Meteoru.

Litolským tentokrát nebyly nic platné důrazné nástupy do obou poločasů, spousty standardních situací, ani některé šance. Hosté všechno ustáli bez újmy a sami stříleli ostrými.

Smolařem utkání se stal zkušený domácí brankář Rathouský, který lovil hned třikrát v síti. Jeho chybu nejdříve parádní střelou z velké dálky ztrestal Rodr. „Ta branka nás asi poznamenala," uvedl po prohraném zápase litolský lodivod Pavel Jareš.

Když pak na začátku druhého poločasu Šulc zvyšoval do prázdné brány po jedné z brejkových akcí na jeden dotek, nebylo o vítězi pochyb. V závěru ještě Rathouský ukončil faulem výlet Zemana a Kozák dal z penalty výsledku konečnou podobu.

„Měli jsme přitom šancí, že kdybychom vyhráli 7:2, tak se nemohl nikdo divit, ale i za 3:0 jsme pochopitelně rádi," lebedil si nad nečekaně vysokou první výhrou v sezoně Jiří Kafka. „Teď bude důležité nevznášet se v oblacích a vítězství potvrdit doma."

Litol – Neratovice 0:3 (0:1)
Branky: 16. Rodr, 51. Šulc, 81. Kozák z PK. Rozhodčí: Bacík. Diváci: 280. Litol: Rathouský – Helmich, Petrouš, Jareš (15. Černý), Čemus – Cáska, Bohdan (56. Urban), Mlčkovský, Korejza – Sosnovský (56. Přibyl), Ježek. Neratovice: Černý – Stross, Jína, Gazdík, Zeman – Šulc, Drahorád, Žežulka (32. Buldra), Rodr – Palanský (87. Lovíšek), Kozák (83. Chrdle).