Proti hlavnímu favoritovi skupiny sice uhráli na třetí pokus v divizi svůj premiérový bod. Jenže kdyby v závěru proměnili penaltu, mohli mít nejspíš všechny tři. Navíc v utkání cítili křivdu od rozhodčích.

Měl to být předem "nerovný" souboj nezkušeného nováčka, který navíc vstoupil do soutěže dvěma porážkami, s dream týmem nabitým bývalými ligovými hráči, jenž už několik let vládne v divizi a odmítá postoupit výš.

Jenže kdo od hostů, kteří na podzim nastříleli už dvanáct gólů, čekal fotbalovou hitparádu, byl pořádně zklamaný. Že není se hrou favorita něco v pořádku, bylo patrnéod samého začátku. Na vlastní kůži to jako první pocítil útočník Škoda. Na trávníku nepobyl ani půlhodiny a byl vystřídán. Nějaký zdravotní problém? „Ne!“ útočníkova stručná odpověď při odchodu do šatny byla více než výmluvná.

Ani změna v sestavě ale nepomohla. Naplno bojující domácí dál bez větších problémů odolávali stereotypní hře bez nápadu. V závěru poločasu jim sice zatrnulo, když se hostům konečně podařilo zrealizovat jednu z mnoha standardních situací, gól ale pro ofsajd neplatil.

A když se Jirenští nevzpamatovali ani po přestávce, uhodili domácí. Lovíška ještě v do té doby největší šanci utkání reflexivně vychytal Štěpnička. V 72. minutě už na tři stovky domácích příznivců, které od prvních minut přiváděl do varusvými výroky hodně mizerně pískající rozhodčí Duchoň, explodovaly naplno.

Kozák pláchnul hostujícím zadákům a prudkým přízemním centrem je donutil k překonání vlastního brankáře. Neratovická euforie ochladla po osmi minutách. Ibe, hrající ještě předloni Gambrinus ligu za Bohemians Praha, převzal na hranici ofsajdu(podle domácích za ní) kolmou přihrávku a v zakončení nedal Prokešovi šanci – 1:1.

Ve zbylém čase se čekal velký nápor hostí, znovu ale bylo všechno jinak. Kozákova rychlost totiž na hosty opět platila a po faulu brankáře Štěpničky nezbývalo sudímu než písknout proti hostům pět minut před koncem řádné hrací body penaltu.

Odpovědnost na sebe vzal kapitán Žežulka, k domácí smůle ale dal nepříliš umístěnou střelou gólmanovi možnost odčinit své předchozí zaváhání. Na stavu pak už nic nezměnilo ani sedmiminutové nastavení.

Domácí po závěrečném hvizdu moc dobře věděli, že výsledek, který by před utkání brali všema deseti, mohl být nakonec ještě o dost lepší…

Neratovice – Jirny 1:1 (0:0)
Branky:
72. vlastní – 80. Ibe. Rozhodčí: Duchoň. ŽK: 5:3. Diváci: 300. Neratovice: Prokeš – Zeman, Jína, Pinkas, Müller – Šmíd, Lovíšek (58. Gondek), Žežulka, Buldra – Kozák (90. Stanislav), Palanský (86. Gabčo).

Další podrobnosti a ohlasy z utkání v tištěném vydání Mělnického deníku v úterý 30. srpna!