Neratovičtí fotbalisté doma ukončili lídrovi skupiny z Řevnic (2:0) desetizápasovou šňůru bez porážky a umazali ztrátu na druhé postupové místo na dva body.

Na první branku se ve šlágru kola v I. A třídě nečekalo dlouho. Ve 4. minutě hosté faulovali v pokutovém území Šmída a Pazdera načal účet.

Po další čtvrthodině vyrazil jeden z hostujících hráčů rukou střelu Pazdery směřující do branky. „Byl by to jasný gól, měla následovat i červená karta,“ řekl trenér Neratovic Jiří Kafka. Další penalty se ujal Zavadil a nezaváhal – 2:0. Tím ale domácí brankostroj skončil.

V dalších minutách se hrál pohledný fotbal. Hosté se představili jako velice zkušené mužstvo. Při jejich šancích je ale provázela smůla, takže do sítě nedotlačili nic. Ve 21. minutě nebezpečně pálil Pecháček, ale domácí brankář Černý byl na místě. Stejně nepochodil ve 29. minutě Kalivoda.

Druhý poločas už se hrál v poklidnějším tempu. Hosté se sice snažili, ale jejich převaha byla neplodná a pak i zbrzděná dvojnásobným vyloučením. V 66. minutě byl po druhé žluté kartě vykázán Bouška, dvanáct minut poté ho za urážku rozhodčího následoval i brankář Zuska.

Domácí si už cenné vítězství pohlídali, i když ani v téměř půlhodinové přesilovce další pojistku nepřidali. Dobré možnosti měli v podobě samostatných nájezdů na brankáře Nezbeda, Doubek a v 90. minutě i Jiří Pajkrt, který přehodil vybíhajícího brankáře i bránu.

Na druhé straně pohrdli snížením Socha s Tůmou a v závěru také hrající trenér Bezpalec, který z pěti metrů přestřelil prázdnou branku. „O výsledku rozhodla nedisciplinovanost hostů,“ shrnul zápas domácí útočník Pavel Nezbeda.

Neratovice – Řevnice 2:0 (2:0)

Branky: 4. Pazdera, 18. Zavadil. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 3:8. ČK: 66. Bouška, 78. Zuska (oba Ř.). Diváci: 100. Neratovice: Černý – Kadlec, Stanislav, Jakub Pajkrt, Zeman – Pazdera, Zavadil, Žežulka, Šmíd (88. Drahorád) – Nezbeda (76. Jiří Pajkrt), Doubek (89. Mansfeld).