Na hlavním trávníku stadionu v Neratovicích se od 9 do 15 hodin utkají s nejlepšími celky z Mladoboleslavska, Prahy-východ, Nymburska, Kolínska a Kutnohorska.

Ve starší kategorii je v sázce i jedna místenka na Svátek fotbalu, republikové finále, které se uskuteční začátkem června na Andrově stadionu v Olomouci. Ve hře znovu bude neratovická škola, která loni skončila na domácí půdě třetí.

Pro mělnický výběr je úspěchem už samotná účast, z okresního kola se ve své kategorii probojoval po hodně dlouhé době. Nebýt finalové porážky 0:2 od Neratovic mezi devíti až jedenáctiletými, dosáhla škola z okresního města dokonce na pomyslný „double“.

„Skvělým úspěchem by pro nás bylo umístění na bedně, ale budeme spokojeni i každým dalším místem, pokud nebude poslední,“ vyhlíží krajské klání jedna z vedoucích Jiřina Liptáková.

Věří, že se třeba za pomoci v okresním kole výborně chytajícího brankáře Samuela Illa (FC Mělník) podaří eliminovat absenci nejlepšího hráče, kterého nepustí na hřiště plánovaná operace a bude svým kamarádům alespoň držet palce.

Největší fotbalový turnaj základních škol se po celé republice koná už po dvaadvacáté. Záštitu nad letošním ročníkem převzal obránce pražské Slavie Jan Bořil.