Jak je to možné? Jednoduše. Hosté, v tabulce s pěti body až předposlední, si totiž právě na tento zápas „vypůjčili" šest posil z klubu, jehož jsou farmou. Ani to jim ale na body nestačilo. Domácí po bojovném výkonu vyhráli 4:1, a potvrdili tak slušnou formu posledních týdnů.

„Moji hráči dali do hry srdíčko. Utkání mohlo skončit ještě větším rozdílem, kdybychom ve druhém poločase proměnili naše další vyložené šance," těšilo po zápase trenéra vítězů Jiřího Kafku.

Rozhodující fází zápasu se ukázalo období mezi 17. a 34. minutou. To domácí rozvlnili síť hostů hned třikrát. Kozák se po faulu na svou osobu trefil z penalty a Jína s Gazdíkem hlavou po standardních situacích.

Hosté se s nasazením domácích a podle jejich reakcí také s metrem rozhodčího Hudečka nedokázali prakticky po celý zápas srovnat a místo brankových příležitostí přibývaly na jejich kontě jen žluté a po hodině hry dokonce i červená karta. V té době už platil konečný stav 4:1. Domácí totiž na snížení později vyloučeného Rudnytského odpověděli druhou proměněnou penaltou, tentokrát Lovíškem po dalším faulu na Kozáka.

„Domácí díky své agresivitě a velmi dobrému napadání byli lepším celkem, ale zápas se výsledkově mohl úplně jinak vyvíjet, kdyby hlavní sudí nepřehlížel jejich fauly a pískal je tak, jak by se slušelo a patřilo," postěžovali si hosté na svém webu.

Domácí po závěrečném hvizdu nic podobného rozhodně neřešili, mluvili o těžkém utkání a zasloužené výhře. „Prosazovali jsme se vepředu, na což nebyl soupeř psychicky připravený. Díky tomu jsme se dostávali do šancí, které jsme dokázali proměnit," přidal svůj postřeh záložník Pavel Rodr, kterého doplnil autor druhého gólu Pavel Jína. „Myslím, že jsme byli po celý zápas lepší. Dali jsme rychlý dva góly a potom hráli uklidněně, až na ten gól, co jsme dostali."

NERATOVICE – VILÉMOV 4:1 (3:0)
Branky: 17. Kozák z PK, 23. Jína, 34. Gazdík, 57. Lovíšek z PK – 54. Rudnytskyy. Rozhodčí: Hudeček. ŽK: Hyka, Vavroušek, Dobrovolný, Rudnytskyy (všichni Vilémov). ČK: 60. Rudnytskyy (V.). Diváci: 170. Neratovice: Luksik – Zeman, Gazdík, Jína, Pajkrt – Lovíšek, Drahorád, Žežulka (89. Stross), Rodr (60. Buldra) – Chrdle (71. Palanský), Ko­zák. Vilémov: Porcal – Hyka ( 46. Kopřiva), Jirchář, Stehlík, Vavroušek, Dobeš, Buryánek, Dobrovolný, Rudnytskyy, Sljivič (68. L. Nagy), Hikspoors (60. Čuda).