Příprava začala 21.7. na hřišti v Byškovicích a po prvních třech trénincích, které byly zaměřeny hlavně na kondici, se tým v sobotu přesunul spolu s mladšími žáky na týdenní soustředění do Liběchova.

Toto soustředění bylo v prvních dnech pojato jako kondiční, ale od středy už hráči trávili čas pouze na hřišti. Soustředění proběhlo, tak jak si všichni představovali a splnilo cíle, se kterými odjížděli.

Trenér Pavel Stuchlý řekl: „Všem hráčům patří velké uznání na vzornou tréninkovou morálku a maximální nasazení při vstřebávání tréninkových dávek. Tato společná, již tradiční každoroční akce starších a mladších žáků, stmelila hráče v dobrou partu a všichni věříme, že se to odrazí i v dobrých výkonech na hřišti.“

V rámci tohoto soustředění sehráli neratovičtí dva přátelské zápasy:

Neratovice / Byškovice - SK Kladno B 2:1 (Kettner 2).

Neratovice / Byškovice - Pšovka Mělník 5:1 (Kettner 3, Kepšta, Prejza).

Po úspěšném soustředení následoval přátelský zápas s Brandýsem nad Labem s výsledkem 7:3 (Batka 2, Kettner 2, Kepšta, Prejza, Klobása).
I přes vysokou výhru nebyl trenér Stuchlý spokojen: „Herně se nám tento zápas moc nepovedl a hlavně v obranné fázi se ukázali velké mezery na kterých musíme zapracovat. Hráči po předchozích utkáních usnuli trochu na vavřínech.

Další přátelské zápasy hrají žáci v sobotu 9.8. s divizní Starou Boleslaví, se kterou se potkají i v mistrovských zápasech, a ve středu 13.8. s prvoligovým SK Kladno.

„Po těchto přátelských zápasech už nás čekají boje o divizní body, k prvnímu mistrovskému utkání zajíždíme 16.8. na Meteor Praha, který určitě bude patřit k aspirantům na postup do první žákovské ligy,“ uvedl Stuchlý.

Do bojů o divizní body starších žáků budou nastupovat tito hráči: Prejsa Tomáš, Chaloupka Pavel, Vilda Jaroslav, Kostelníček Jan, Vacek Jakub, Dzimko Dominik, Klobása Stanislav, Weiner David, Brož Patrik, Kettner Michal, Kepšta Luboš, Kassl Lukáš, Kučera Jakub, Novotný Pavel, Dokoupil Jan, Prejza David, Dvořák Marek a Batka Lukáš. Trenéři:Stuchlý, Černý a Klobása.