Stačilo zvládnout ještě předposlední zápas podzimu na hřišti neratovického béčka a v okresním přeboru bylo zaděláno na velké jarní drama v boji o postup. Jenže fotbalisté Vojkovic na podzim zdaleka nebyli mimo své království tak suverénní a utkání s lídrem prohráli dokonce nečekaně hladce 0:4. Na čelo tabulky tak po polovině soutěže ztrácejí z druhé příčky stejně jako libišské béčko propastných devět bodů.

„Dobrý rozjezd, horší konec," hodnotí podzimní část trenér Vojkovic Josef Košťál, podle kterého tým na podzim ve výsledku naplnil reálná očekávání. „Na to, v jakém stavu jsme často hráli… Potýkali jsme se s malým počtem lidí a měli hodně marodů," naťukl jednu z hlavních překážek. Ta se měla naplno projevit právě při utkání v Byškovicích. „Tam se nám to sesypalo a vzhledem velké momentální i dlouhodobě marodce jsme byli rádi, že jsme dali dohromady jedenáct lidí. Proti dobře hrajícím domácím jsme tak vůbec neměli šanci, i když góly jsme dostávali po laciných chybách. Z naší strany to byl špatný zápas. Potvrdilo se, že to bude těžké a budeme mít problém, protože kádr bohužel nemáme tak široký," vrátil se zkušený kouč k poslední ze tří podzimních porážek svého mužstva (dále v Libiši a na PTZ Nelahozeves).

Souhlasí přitom s tím, že určila nejspíš rozhodující náskok neratovického béčka. „I když netuším, co vedení neratovického oddílu s béčkem zamýšlí, nevím, co by se muselo stát, aby nepostoupilo," nedělá si Josef Košťál iluze o jarním postupovém boji, tedy alespoň ne z prvního místa. „My se v každém případě pokusíme hrát na druhé místo, protože nikdo neví, kolik týmů sestoupí z vyšší soutěže, v B-třídě jich je namočených dost, a může se stát, že postoupíme z druhého místa," nechává nahlédnout do jarních plánů.

Adeptů na druhé místo je ovšem v přeboru více. Jeho uhájení tak pro Vojkovické určitě nebude snadné, což potvrdily už podzimní zápasy na hřištích soupeřů. Zatímco na tom domácím jako jediní neztratili ani bod a inkasovali pouhé tři góly, venku patřili k průměru při vyrovnaném skóre 11:11. „Je to problém," uznává Josef Košťál. „Vedle toho, že máme dost lidí, kteří pracují na směny, se nám venku hraje hůř. Chceme hrát fotbal, ale soupeři jsou připravení a hrají jednoduše. Jak nedáte hned góly, máte problém. Když hrajeme doma, dokážeme si vytvořit tlak a šance. Když jednu nedáme, tak další ano. Ale nemáme hráče, který by to vzal na sebe a dal tři čtyři góly za zápas. Buď nám to sedne, nebo se trápíme," uvažuje nahlas.

Přestože, jak Josef Košťál říká, není v dnešní době vůbec jednoduché sehnat a přivést do mužstva nové hráče, pokusí se v zimní přestávce ve Vojkovicích o doplnění kádru. „Máme dlouhodobě zraněné, teprve teď se do přípravy zapojil Tetiva, Matějík jde na operaci a nutností je sehnat brankáře, protože Nádeník odešel do Veltrus a náš Čuba je dlouhodobě marod," objasňuje trenér týmu, který si zimní přípravu zpestří účastí na Neratovické zimní lize.