Na podzim ani jednou neprohráli a s devítibodovým náskokem přezimují v čele skupiny. To vše ke spokojenosti trenéra ŽELJKO FILIPOVIČE.

V polovině soutěže vedete o devět bodů. Takže spokojenost s umístěním i body?

Tak určitě jsme velice spokojeni se vším.

To, že nastřílíte nejvíc gólů, se čekalo. Trochu překvapuje, že jste jich i nejméně dostali.

Myslím, že hráči s postupem do vyšší soutěže začali hrát zodpovědněji. Velkým přínosem byl i přestup Jardy Veltruského z Vehlovic a velice dobře odehrál celý podzim v obraně Jirka Čermák.

Doma jste dvakrát remízovali, s Liběchovem a s rezervou Neratovic.

Jak jsem říkal už v průběhu soutěže, obě mužstva jsou velice dobře připravená a bod za remízu si zasloužila, nakonec jsme mohli i prohrát. Jak Liběchov, tak Neratovice jsou našimi největšími konkurenty v bojích o postup.

Nestraší vás trochu to, že na jaře hrajete odvety na jejich hřištích?

Já bych to tak neviděl. Venku jsme na podzim všechno vyhráli. Dokázali jsme vyhrát i na hřištích tak těžkých soupeřů jakými jsou Kostelec nebo Velký Borek. Pro náš zkušený tým by nemělo být problémem tyto zápasy zvládnout.

Zčásti jste kádr omladili, ale není to až tak velké, jak jste avizovali v loňské sezoně.

Říkal jsem, že vše směřujeme k postupu do okresního přeboru. Pak uděláme radikálnější řez z pohledu posílení a omlazení mužstva. Chceme několik sezon hrát v okresním přeboru, v této době stabilizovat kádr a připravit hráče na možný postup do krajských soutěží. To je náš dlouhodobý cíl.

Překvapilo vás na podzim něco?

Předně si myslím, že okresní fotbalový svaz udělal velice dobrý krok v tom, že umožnil postup třech mužstev ze čtvrtých tříd. Téměř všechna postupující mužstva skončila po podzimu na předních příčkách v obou skupinách. Pro soutěž byla přínosem, určitě došlo k jejímu zkvalitnění. Téměř každé mužstvo má v kádru několik šikovných fotbalistů, kteří mě zaujali.

Postup by vám neměl ujít. Okresní přebor už ale je o něčem jiném.

Musíme kádr ještě více zkvalitnit a přivést mladé hráče. Na jaře budou v dorostu končit tři kluci, které bychom chtěli zapracovat do kádru. Dále zahájíme jednání s hráči, kteří jsou z našeho klubu uvolněni na hostování převážně do vyšších soutěží – Čurda, Morávek, Kadlec, Šmíd a jiní. Hodně bude záležet na jejich ochotě hrát za naše mužstvo. Jinak máme vytipované dvě až tři nové posily.

Jaromír Hejna