Nelahozeveští šli krátce před přestávkou do překvapivého vedení, které malou chvíli po návratu z kabin ještě zvýšili. „V tu chvíli by na naše vítězství nevsadil asi nikdo a popravdě ani my jsme už moc nevěřili. Díky hattricku Michala Horáka a jedné brance Davida Hemra jsme ale potvrdili, že když nám to fotbalově nejde, tak umíme perfektně zabojovat,“ radoval se předseda Sokola Richard Brejša. Případná bodová ztráta mohla být pro Novou Ves týden před možná klíčovým vzájemným duelem se druhým Cítovem hodně bolestivá.

Jeviněves se sice v minulém kole na cizím hřišti dočkala prvních třech jarních bodů, proti Sazené se ale domácí příznivci na pokračování žně těšili zbytečně. Hosté brzy vedli o dva góly, domácí snížili na konečných 2:1 až pět minut před koncem a závěrečný tlak postrádal fotbalovou kvalitu i štěstí.

„Soupeř v pohodě dokráčel k zasloužené výhře. My jsme se probrali až po druhé inkasované brance, ale své šance nedokázali dotáhnout. Hosté nás přehráli, ale především přeběhali. Náš výkon neodpovídal zájmu o první domácí vítězství,“ uvedl trenér Sokola Jeviněves Karel Zeman.

Nudou při návštěvě zápasů pak určitě netrpěli diváci v Obříství a v Dolenech, kde byly k vidění gólové přestřelky. Obříství vyšlo proti Ledčicím (3:5) naprázdno, Dolany přestřílely Chvatěruby (5:4). Povzbudivý výsledek si přivezl z kralupského stadionu V Olších Chlumín, který dokázal na jaře jako vůbec první alespoň remízou (2:2) přibrzdit rozjetý Kaučuk.

VÝSLEDKY A TABULKA

(lk)