Překvapením je ale i druhé místo Cítova a až čtvrté Hořína. V závěru pořadí se seřadila papírově slabší mužstva PTZ Nelahozeves B a Spomyšl. Negativním jevem v soutěži byla inzultace rozhodčího v posledním kole v Zálezlicích.

Lídr soutěže Nová Ves prošel celým podzimem bez vážnějšího zaváhání a za celých třináct kol nepoznal hořkost porážky. Zvláště na domácím hřiště je k neporažení a soupeře válcuje, o čemž svědčí 34 vstřelených branek v sedmi zápasech. Dalším kladem byl pouze jeden vyloučený, což mužstvu také hodně pomohlo.

Druhý Cítov se před sezonou posílil o hráče ze sousedního Litoměřicka a na výkonech to bylo hodně znát. Hráči vyšli ze stínu minulých let a průběžná druhá příčka je určitě dobrou vzpruhou do jarních odvet.

Na bronzovou příčku se vyhoupl nováček z Dolan. Celek z Kralupska se v soutěžích na Mělnicku plně zabydlel a v rozehrané soutěži určitě ještě neřekl poslední slovo.

Hořínský AFK ztrácí na první příčku deset bodů. To není žádná propastná ztráta, ale tým z mělnického předměstí měl určitě navíc. Ale jak říká jeho trenér Jiří Kaiser: „Mladé mužstvo není vyspělé a v krizových situacích nehraje jako jeden tým.“

Na velice dobré páté místo se probojovala Sazená. Její hráči měli v celé soutěži nejlepší obranu, když obdrželi pouze šestnáct gólů, ale směrem dopředu už to bylo trochu horší. Navíc nejlepší střelec mužstva Drahňák pykal za dvojí vyloučení a jeho góly Sazené chyběly.

Velice dobře si v soutěži vedl i další nováček – Ledčice. Mužstvo hodně spoléhá na střelecké schopnosti Miroslava Mušky. Ledčický výkon ale často brzdí velká nedisciplinovanost hráčů, když jim patří první příčka v počtu žlutých a druhá v červených kartách.

První polovinu tabulky uzavírá kralupský Kaučuk. Nejlepší hráči jsou na hostování ve vyšších soutěžích a tak mužstvo hraje pouze s těmi, kteří tuto soutěž vykopali.

Dvacetibodové Chvatěruby spolu s Chlumínem nemají sestupové starosti, ale obě mužstva měla určitě na víc. Chvatěruby disponují velice silným kádrem, ale na hřišti to často nebylo znát.

Chlumín měl dobrý vstup do soutěže, kdy se střelecky prosazoval Stoklasa. Tomu ale v závěru podzimu zvlhnul střelecký prach a s ním padal i výkon celého mužstva.

Desáté Zálezlice přijdou po konci soutěže o tři odečtené body za inzultaci. Právě velká nedisciplinovat byla příčinou mnoha zbytečných porážek. Mužstvo pak nemohlo k zápasům nastupovat v nejsilnější sestavě. Celou jarní část se navíc budou muset obejít bez dvou opor Böhma a Martina Šobra, kteří byli potrestání za inzultaci rozhodčího Hampla v posledním kole.

Jedenáctá Jeviněves a dvanácté Obříství mají na sestupující pozici k dobru šest bodů, což není moc, ale v silách obou mužstev záchrana určitě je.

Na posledních dvou příčkách se krčí s pouhými čtyřmi body dvojice PTZ Nelahozeves B a Sokol Spomyšl. Podle podzimních výkonů dvě asi opravdu nejslabší mužstva, mezi kterými se v jarní části asi rozhodne o jednom ze sestupujících.

K ohlédnutí za podzimní soutěží připravujeme ještě rozhovory se zástupci Nové Vsi, Dolan, Ledčic, Spomyšle a také nejrůznější statistiky.

Jaromír Hejna