„Měli jsme v úvodu těžké vylosování, ale v prvním kole jsme přejeli Borek a to nám dodalo sebedůvěru. Páté místo je úspěchem, před sezonou bychom byli spokojeni se středem tabulky.“

Nevyvarovali jste se výkyvů. Zvítězili jste v Liběchově, ale remízovali doma s Vysokou B a vysoko prohráli v Mělníku.

Do Liběchova, kde jsme nikdy nebodovali, jsme jeli s poraženeckou náladou, ale v zápase nám tam padalo vše, do čeho jsme kopli. Zápas s Vysokou nám nevyšel. Hosté byli posilněni hráči z áčka a tak i bod byl dobrý. Zápas na Mělníku byl opakem toho liběchovského. Na začátku jsme nedali dvě jasné tutovky a domácí nás krutě potrestali.

Následovalo hodně vyhecované utkání s neratovickým Lotosem.

Bohužel to se táhne už několik let. Hráli jsme čtvrtou třídu a právě zápas s Lotosem se musel odehrát znovu. Od té doby je to vyhecované. U nás k tomu přispěl i fakt, že se nedostavil delegovaný rozhodčí. To by se asi ve třetích třídách stávat nemělo.

Debaklem pro vás skončilo utkání na béčku Neratovic (0:6).

Do Byškovic jsme jeli s cílem vyhrát. Předtím jsme v našem nejlepším utkání podzimu porazili Kostelec a hráči si věřili. Možná až moc a k zápasu nastoupili jako mistři světa. Hra se nedařila a soupeř nás začal jasně přehrávat.

Zajímavé je, že doma nemáte konkurenci, ale na hřištích soupeřů se krčíte s jednou výhrou až na 10. místě.

Neumím si to vysvětlit. Doma je prostě doma. Ven jedeme s představou, že těžko můžeme zvítězit, že bod by byl úspěchem. Ani venku jsme vždy nehráli špatně. V Počaplech jsme sice 3:0 prohráli, ale dva góly jsme si dali sami.

Co očekáváte od jara?

Odvety nevidím moc růžově. Doma hrajeme šest zápasů se silnými soupeři. Chceme získat aspoň šest bodů, to by mohlo na záchranu stačit. Body z venku se budou těžko vozit. Jedeme na hřiště mužstev pod námi, a ty doma budou jen těžko ztrácet. Navíc může dojít i k oslabení kádru. O naše hráče je zájem z okolních klubů. Konečné deváté až desáté místo bych bral.

Jaromír Hejna