Na začátek soutěže los přisoudil velmi těžké soupeře, a tak na Slavii s příliš velkým přísunem bodů nepočítali. „Realita je naštěstí jiná. Tým se vypnul k výkonům na hranici svých možností a bodoval zatím v každém zápase,“ mají důvod ke spokojenosti trenéři Luboš Randák a Jan Slánský.

Jak se narodil dosavadní zisk dvanácti bodů, který tým řadí na průběžné páté místo? „Domácí remíza se Spartakem Příbram byla malým vítězstvím, soupeř hrál především v obraně s přehledem. Následovalo derby se Pšovskou, které je vždy velmi vyrovnané. Výhra 4:1 a především herní projev v první půli byly příjemným překvapením. V dalším kole jsme přivítali Tatran Sedlčany a s aspirantem na přední příčky odehráli zatím asi nejlepší zápas v soutěži. Nechybělo oboustranně velké nasazení, hezké fotbalové akce i góly. Naše vítězství odměnili diváci velkým potleskem. Bohužel zápas s dalším nováčkem AFK Kolín nás vrátil do reality. Díky množství neproměněných šancí a laxnosti některých hráčů v obranné fázi se z jasného vítězství stala remíza 2:2. Nakonec však i tento kolaps byl k něčemu dobrý. Další dvě kola, kdy jsme vyhráli ve Vlašimi a remízovali na hřišti suverénního Kladna B, jsme zvládli bravurně.“

Skvělé výkony ,,přeškoleného“ brankáře Miloše Ladry, střelecká potence Michala Doležala a fotbalová kreativita Jirky Kaplera a Davida Hángoce, kteří dávají hře řád a smysl. Nejen to stojí za výsledky, které zatím předčily očekávání největších optimistů. Základem úspěchu pak podle trenérů bylo i vhodné doplnění kádru hráči z okresních soutěží. „Jednání o jejich uvolnění byla v některých případech velmi složitá. Chceme touto cestou ještě jednou poděkovat i za kluky, že jim jejich kluby nakonec umožnily tuto kvalitní soutěž si zahrát,“ vzkazuje trenér.

I přes výborný vstup do soutěže je podle trenérů nadále co zlepšovat. „Naše střelecká produktivita je tragická, na jeden gól potřebujeme čtyři až pět vyložených šancí. Také obranná činnost vykazuje nedostatky, které musíme řešit. Nejde jen o práci obrany ale celého mužstva.“

O poznání hůř si mezi krajskou elitou vede mladší celek Slavie, který na body dosud čeká. „Projevil se odchod klíčových hráčů do vyšších soutěží a tým se nepodařilo doplnit srovnatelně kvalitními hráči. Je ale třeba pochválit tréninkovou píli kluků, což se začíná projevovat i v herním projevu v utkáních,“ uzavřel Luboš Randák.

(lk)