Až v šestém kole dokázali svěřenci trenéra Kafky protrhnout střeleckou smůlu a dovést utkání do vítězného konce. Tři body jim zaručují dvanácté místo tabulky a klid do dalších bojů.

Domácím parádně vyšel úvod utkání. Už po dvou minutách lovil hostující gólman míč ze své sítě po nacvičeném signálu z rohového kopu. Na Šmídův centr si naskočil Nezbeda a nechytatelnou hlavičkou zavěsil – 1:0. Domácí měli v prvních dvaceti minutách výraznou převahu, ale zvýšit se jim nepodařilo. Nejblíže k tomu měl v sedmé minutě opět osamocený Nezbeda, ale branka mu byla malá.

Postupem času se začali osmělovat i hosté. Ve 25. minutě se po skrumáži před Pokorného brankou nejlépe orientoval Jalaghonia a srovnal na – 1:1. Až do konce prvního poločasu se hrálo převážně ve středu hřiště a oba brankáři byli zaměstnáváni pouze střelami z dálky.

Ve druhém dějství pokračoval tlak domácích, který byl po zásluze odměněn dalším góly. V 59. minutě usměrnil opět Nezbeda Žežulkův centr podruhé do sítě – 2:1.

Gólovou tečku za hezkým utkáním udělal v 65. minutě Kudela, jehož brance předcházela pěkná akce z levé strany a následný přesný centr na malé vápno od Zavadila – 3:1.

„Kluci konečně proměnili svoji snahu ve vítězství. Snad už jsme protrhli střeleckou smůlu z posledních zápasů. Vedle tří krásných gólů jsme měli i několik dalších šancí. Mrzí mě ale zranění Zemana, který doplatil na velice tvrdou až surovou hru hostů,“ našel jedinou pihu na kráse trenér vítězů Jiří Kafka. Branky: 2. a 59. Nezbeda, 65. Kudela – 25. Jalaghonia. Rozhodčí: Mikeš. ŽK: 2:4. ČK: Šubin (T.).

Neratovice /Byškovice: Pokorný – Zemana (21. Doubek), Mráz, Stanislav, Šmíd – Kadlec, Máca, Žežulka, Zavadil – Kudela (67. Gondek), Nezbeda (85. Mansfeld).