Hned čtyři z nich nastoupili v základní sestavě v první duelu nové sezony na trávníku rakovnického Tatranu.

RAKOVNÍK – LIBIŠ 1:0 (0:0)

Novinkou není jen osm nových hráčů v kádru, ale především nové vedení. Štafetu po Jiřím Kabylovi převzal na postu hlavního trenéra Petr Pálka. „Je možné konstatovat, že celé utkání odehráli všichni hráči zodpovědně se snahou o dobrou defenzívu a rychlý přechod do útoku. Po celé utkání hrála spolehlivě a především důrazně celá obrana, která vyřešila v prvním poločase téměř všechny náznaky útoků ze strany domácích," hodnotil svou premiéru na lavičce Petr Pálka.
Obranu soupeře zaměstnával svou rychlostí a aktivitou nejvíce Tomáš Mach, kterému mohli více a lépe v útočné fázi asistovat další hráči. „Přesto jsme si vytvořili náznaky dobrých příležitostí, které bohužel neskončily přesným střeleckým zakončením jako například Pořízek, Kubec, Mach nebo Řepka. Soupeř naopak zahrozil vyloženou brankovou příležitostí, když jeho hráči prošli středem naší špatně bránící středové řady," řekl Pálka.

Druhý poločas začal aktivněji Rakovník. „Domácím nestačila naše středová řada včas odebírat míče. Stupňovali tlak a výsledkem jejich snahy byly pouze rohy nebo střely mimo. Naše útočná aktivita ochabovala, a proto šli do utkání další hráči. Mužstvo zaslouží pochvalu za snahu o vyrovnání v závěru utkání, která však nevedla k vytvoření si nějaké vyložené brankové příležitosti. Kromě Ptáčka do hry postupně nastoupili dále Šobr, Borkovec, Kalaš, kteří rovněž nedokázali branku ohrozit. Memento z tohoto utkání tak zní: pokud nevystřelíš na branku, body neuhraješ," dodal Pálka.