Domácí nováček rozhodl v útočně laděném atraktivním utkání o vítězství po dvou chybách v obranné činnosti hostů, jdoucích na vrub mladých hráčů. Té první předcházel tvrdý atak na Hyku, o kterém byli hosté přesvědčení, že se měl pískat. Ale nestalo se a domácí po dvou kolmicích otevřeli Roučkem skóre. Vedení pak navýšili po změně stran, kdy Novotný nešťastnou patičkou doslova nabil Čurdovi.

Ovčárští se dvacet minut před koncem vrátili do zápasu po „angličanu" z kopačky Poběrežského, který skóroval už v prvním poločase, ale jeho branku rozhodčí neuznal pro ofsajd. Přestože vyrovnání viselo ve vzduchu, měl nakonec poslední slovo domácí stoper Motlík, který zpečetil porážku hostů z penalty za ruku Studeného.

Hrající kouč hostí měl přitom nelehkou situaci už před utkáním. V sestavě se totiž musel obejít bez pěti opor. K dlouhodobě zraněnému Pecharovi se přidal Urban a Voljanskij, z důvodu pracovního vytížení chyběli Viskup a Hašler. Jediným náhradníkem tak byl brankář Karda.

Hostouň – Ovčáry 3:1 (1:0)
Branky: 36. Rouček, 53. Čurda, 90. Motlík z PK – 71. Poběrežský. Rozhodčí: Glogar. ŽK: Motlík – Maršner, Studený. Diváci: 300. Ovčáry: Straka – Kudela, Ondrák, Studený, Ubry – Poběrežský, Novotný, Mihalík, Hyka, Maršner – Slavík.

Co po utkání říkal jediný hostující střelec Michal Poběrežský, čtěte v úterním tištěném vydání Mělnického deníku!