Pražská Olympie se sice ve svém premiérovém ročníku ve Fortuna národní lize zachránila, vedení klubu, který byl doma na Strahově, se ale dobrovolně rozhodlo pro návrat do třetí ligy.

V ní se tak rázem otevřela vrátka k postupu nejen první Chrudimi, ale také dalšímu týmu. Když vyšlo najevo, že druhý Vltavín o plně profesionální soutěž nemá zájem, začaly jednat třetí Zápy.

„Podali jsme žádost o udělení bronzové licence. Panem Rýznarem (licenční manažer FAČR) byla obratem zamítnuta z důvodu nedodržení termínu,“ informoval manažer Záp František Mašek. Doplnil, že považoval za zcela zbytečné ucházet se o licenci v době, kdy neviděl reálnou šanci na postup. „Nebudu v době, kdy jsme byli pátí, dělat něco, co nemá smysl. Stojí to nemálo sil. Na všechno jsme v klubu sami,“ zdůvodnil pozdní odeslání žádosti.

Zamítavý verdikt očekává i poté, co později ještě zkusil přijít s návrhem hrát po dobu nutných zásahů v TeletníkAréně v náhradním azylu, konkrétně na stadionu prvoligové Mladé Boleslavi. „Bylo mi oznámeno, že naše šance na licenci je nulová,“ nedělá si Mašek iluze, přesto ve středu večer odeslal přihlášku do druhé ligy. O jejím osudu by mělo být definitivně jasno v nejbližších dnech.

Právě nevyhovující rozměry domácího hřiště stály za nesplněním podmínek před dvěma lety. Tehdy Zápy odeslaly svou žádost v termínu a nepomohlo ani odvolání. V budoucnu chce být šéf klubu už zcela připravený a plánuje rozšířit hřiště a povinné výběhové zóny. „Příští rok už to klapne,“ slíbil František Mašek.