„Letošní herní příprava byla náročná, ale i efektivní, aby splnila svůj účel. Někteří hráči už v průběhu prvního týdne sami uznali svou marnost a náš tábor opustili. V prvních dvou přípravných utkáních se velká fluktuace hráčů podepsala i na výsledcích (porážky s Admirou Praha a v Benešově),“ poznamenal k přípravě sekretář Sokola Dušan Kudela a pokračoval: „Herní projev nových hráčů ukázal trenérům, kdo je schopen plnit jejich náročné požadavky a kdo ne. Ve výběru hráčů hrála velkou roli mimo sportovních kvalit i jejich zkušenost, zaujatost hrát za Ovčáry, ale i jejich požadavky. Opět se ukázalo, že prezident klubu Ondrák měl čich na oslovené hráče. Proto se podařilo v krátkém časovém úseku zacelit mezery po šestici fotbalistů, kteří se po divizní sezoně s ovčárským dresem rozloučili.“

Kádr po sezoně opustili Jakub Němeček, Radek Šulc, Martin Cintula, Miroslav Krulich, Jiří Chrdle a Martin Žák. Kdo je nahradí? Na hostování přichází perspektivní brankář Vladimír Řezáč (Benátky nad Jizerou), obránci Jaroslav Chalupa (SK Kladno) a Filip Herda (přestup z Bánské Bystrice), záložníci Zdeněk Zahálka (Slavia Praha), Lukáš Martínek (Skalice u České Lípy), Jiří Krejcar (přestup z FC Hradec Králové), Štefan Radek (Sušice) a mladí a nadějní útočníci Tomáš Petr (Junior Praha) a Miroslav Müller (Sokol Ledčice). V jednání zůstává Lukáš Marek z Bohemians 1905.

„Všechny posily by měly být přínosem. Jedná se nejen o zkušené hráče, ale také o dravé mládí,“ dodal Dušan Kudela. Obměněný ovčárský tým mohou příznivci vidět v akci při sobotní závěrečné generálce před soutěží. Na domácím trávníku Sokol od 17.00 hodin přivítá divizní Viktorii Jirny.

(lk)