Pořadatelé si dali práci a připravili k jubileu v hale zajímavosti z předešlých devíti ročníků, pro jednotlivé týmy a individuální kategorie ceny hodné kulatin a několik zajímavostí například, že pořadatelský tým odehrál na turnaji svůj 600. zápas a na minulém turnaji překonal hranici 900 vstřelených gólů.

Z pětice týmů ve skupině A byl největším favoritem tým Modřanských sviní z Prahy a pořadatelský tým Bruny, který neuspěl ve finále v předešlých třech ročnících. Ve skupině byly dále týmy z Račic, Dobříňáků a Golden Boys. Zatímco Bruna svoji roli favorita potvrdil a s přehledem A skupinu vyhrál, tým Pražského výběru pouze o jediný bod se štěstím postoupil do dalších bojů. Na druhém místě se umístil tým Dobříňáků, následovaným týmem z Račic. Roudnický Golden Boys skončil putování turnajem na pátém nepostupovém místě.

„Z výsledkové listiny je patrné, že jednotlivé zápasy byly více než vyrovnané, ač Bruna jasně bodově zvítězil, jeho skóre 5:1 mluví za vše,“ poznamenal Pavel Bánovčin z pořádající Bruny.

Ve skupině B, alespoň podle soupisky, se profiloval největší favorit turnaje v podobě Božkov teamu. Jak ukázaly zápasy a průběh ve skupině, jednoduché to favorit neměl, když hned první zápas prohrál s Bizony, kteří dokázali turnaj už dvakrát vyhrát.

Skupinu nakonec vyhrál překvapivě, ale zcela zaslouženě, tým Fotbalové rodiny z Kyškovic. Druhý byl Božkov z Horních Počapel, následovaným štětskými Bizony. Posledním postupujícím byl roudnický tým Rozmetadlo Tyršák. Jak těžká a rovněž vyrovnaná skupina to byla, dokazuje až páté místo spolufavorita této skupiny, loňských vítězů, Galacticosu z Bohušovic, kteří předčasně skončili své putování turnajem.

„Před turnajem se z našeho pohledu čekalo, že bude vyčnívat jeden tým a ostatní si to rozdají o další umístění, ale podle průběhu skupin se ukázalo, že všechny týmy dokázaly postavit kvalitní sestavu, když se v každé skupině hrály velmi vyrovnané a těžké zápasy, přičemž žádný z týmů nebyl outsidrem, který by vyloženě nestačil!“ dodal Pavel Bánovčin k průběhu základních skupin.

Čtvrtfinále už bylo jinou soutěží. S přehledem si poradil tým Bizonů, který přehrál Dobříňáky, a Božkov, ten si poradil s výběrem z Račic. Mlazice se na svůj úspěch nadřely a těsně porazily roudnické Rozmetadlo. Překvapením prvního vyřazovacího kola byla porážka prvního týmu skupiny B. Kyškovice nedokázaly porazit pražský výběr. Ten se rozehrával pomaleji, avšak o to efektivněji. V semifinále si výsledkově celkem jasně poradil s Bizony.

Druhý souboj o finále mezi pořádající Brunou a Božkovem bylo velmi napínavé. Božkov se dostal do vedení, následně však pod tlak, který byl korunován gólem, jenž ale nebyl uznán. Božkov vedení udržel.

V utkání o třetí místo Bizoni přehráli Brunu. Ve finále se pražský tým pokusil o zázrak, když chtěl zvítězit se čtyřmi hráči v poli bez střídání. To se jim však nepodařilo a favorizovaný Božkov si přece jen celkové vítězství pohlídal.

„Z pořadatelského pohledu se desátý ročník povedl. Věřím, že se všem zúčastněným líbil a strávili tak příjemné sportovní odpoledne. Velmi si vážíme všech týmů, které se účastnily, a věříme, že toto jubileum nebylo posledním,“ uzavřel Pavel Bánovčin.