Lídr soutěže – Veltrusy – měl raketový nástup a v prvních devíti kolech soupeře válcoval. V závěru podzimu ale přišel útlum a dvě za sebou jdoucí porážky. Debakl v Nelahozevsi s rezervou Dynama a domácí prohra se Mšenem znamená, že ambiciózní klub z Kralupska přezimuje „pouze“ s čtyřbodovým náskokem před Mšenem.

Sestoupivšímu Mšenu chvilku trvalo, než si na nižší soutěž zvyklo a to ho stálo několik zbytečně ztracených bodů. Zvlášt úvodní domácí remíza s nováčkem z Lobkovic byla hodně nečekaná. V závěru podzimu svěřenci trenéra Kalkanta zabrali a začali šlapat na paty vedoucímu AFK. V závěrečném kole ale přišla porážka na Dynamu a ztráta na prvního opět narostla.

Bronzovou příčku si drží hornobeřkovický Slovan. Nenápadnému nováčkovi také moc nevyšel úvod soutěže, ale postupem času se kádr mužstva stabilizoval. Slovan má ve svém středu řadu mladých fotbalistů, kteří jsou schopni odehrát dobré zápasy. V posledním kole dokonce sahal po bodech i na hřišti lídra (3:4).

Stabilní výkony z posledních let si drží čtvrtá Čechie Kralupy. Se současným umístěním by byli v Kralupech spokojeni určitě i na konci soutěže.

Rezerva nelahozevského Dynama se mnohdy chovala jako Jánošík. Bohatým brala (Veltrusy, Mšeno, H. Beřkovice) a chudým rozdávala (doma Čečelice 0:2). S pátou příčkou jsou ale v Nelahozevsi spokojeni.

Dolnobeřkovický Sokol nastřílel v soutěži nejvíce gólů, není divu, má ve svém středu nejlepšího střelce – Pateru (18 gólů). Zajímavá je i skutečnost, že mužstvo Dolních Beřkovic získalo v domácích zápasech plný počet bodů, ale na hřištích soupeřů se krčí na místě posledním.

Zatím klidný střed tabulky zaujímají družstva PTZ Nelahozeves a třetí nováček – Lobkovice. Deváté Kly obdržely spolu s vedoucími Veltrusy nejmenší počet branek (15), ale směrem dopředu je to o poznání horší. Deváté místo je ale dobrou výchozí pozicí do odvet.

Připravuje ještě rozhovory se zástupci Veltrus, Mšena, Horních Beřkovic a Pšovky B.

Jaromír Hejna