Mělnicko / O tři góly prohrávali za necelou půlhodinu fotbalisté Lobkovic na hřišti Botafoga. Nakonec ale ještě zápas otočili ve svůj prospěch (4:5) a tři kola před koncem dál vedou skupinu o dva body před Startem Mlékojedy.

Botafogo viní z porážky rozhodčího Dudu, který jim vyloučil tři hráče – Barneta, Obraze a Dudoka. Na druhé straně pro změnu nedohrál po červené kartě Petr Šeda. „Dvě hodně přísné penalty, nesmyslná vyloučení, to se pak nedá porazit nikdo. Vystoupení rozhodčího Dudy nenecháme jen tak. Bude to mít dohru na svazu,“ uvedl k prohranému „vyhranému“ zápasu jeden z domácích hráčů Martin Eder.

Druhé Mlékojedy zvítězily díky standardním situacím (trestný kop, penalta) nad neratovickým Lotosem (2:0) a stále drží s Lobkovicemi krok. O postupu rozhodne s největší pravděpodobností až poslední kolo, v němž přivítají Lobkovičtí na svém hřišti Mlékojedy (na podzim 2:2).

O postupové šance se s největší pravděpodobností připravili fotbalisté Horních Počapel, kteří pouze remizovali s béčkem Vysoké (1:1). Hosté přitom nastoupili v devíti, respektive deseti lidech.

„Nedalo se na to koukat, byl to z naší strany hrozný výkon. Nedokázali jsme dát gól ani z nejvyloženějších příležitostí. V první půli jsme trefili dvakrát břevno a tyč. Kdybych byl mladší, okamžitě bych šel na plac,“ zlobil se na hráče domácího Sokola jeho předseda Vladimír Němeček.

Šanci na záchranu ještě vítězstvím nad Všetaty vykřesala zásluhou hattricku Malého rezerva Tišic (3:0). Sestoupit tak může ještě každé mužstvo z dolní poloviny tabulky. „Náš výkon v Tišicích neměl s těmi ze dvou předešlých kol nic společného. Domácí vyhráli po právu,“ uvedl všetatský sekretář Luboš Kurzweil.

Domácí výprodej bodů s Liběchovem (0:1) může v konečném účtování hodně mrzet i Vehlovické, které nečeká v posledních kolech nic příjemného – venku Vysoká B a Všetaty, doma Lobkovice. Také v tomto místím derby se dvakrát červenalo. Pod sprchy museli předčasně domácí Vališ a hostující Stibůrek.

Kostelecký tým přehrál béčko Záryb (5:1) rozdílem třídy a v tabulce svého soupeře bodově dostihl.

JAROMÍR HEJNA