Oba zástupci regionu ve fotbalové divizi si uprostřed týdne střihli generálku na víkendový start v 1. kole poháru ČMFS. Jak Ovčáry, tak i Libiš proti týmům z nižších soutěží uspěly.

Ovčáry – Stará Boleslav 3:1 (1:0)
V Ovčárech se na úvodní branku čekalo jen do čtvrté minuty, kdy se z čista jasna ocitl v samostatném nájezdu na hostujícího brankáře Halbicha Studený a nezaváhal. Domácí se i v dalších minutách často dostávali účastníkovi krajského přeboru na kobylku. Nejblíže byl brance Šimek, který zblízka opřel svůj volej o břevno.

„Druhý poločas vypadal úplně stejně, přestože se sestavy prostřídaly. Vedle dvou gólů Hyky jsme měli další čtyři tutovky. Jednu z nejvýraznějších pak Voljanskij, který chtěl nabídnout rozlučkový gól Liboru Tomáškovi. Poté, co obešel brankáře, ale zpětnou přihrávku před prázdnou branku vystihl jeden z obránců,“ popsal dění druhé pětačtyřicetiminutovky sekretář Sokola Dušan Kudela. Ten také potvrdil, že nejstarší muž na hřišti a hrající ovčárská legenda Tomášek, s největší pravděpodobností na podzim posílí v B třídě mělnickou Pšovku.

Další nejbližší zápas čeká svěřence Pavla Janečka v neděli, kdy na domácím pažitu v rámci prvního kola poháru přivítají třetiligový pražský Vyšehrad. Výkop posledního herního testu před mistrovským derby s Čelákovicemi je v 17 hodin.

Branky: 4. Studený, 53. a 68. Hyka - 60. Cruz. Rozhodčí: Polák. Diváků: 100. Ovčáry, 1. poločas: Straka – Kovařík – Ágh, Zahradníček, Müller – Pechar, Studený, Janda, Kreuz – Šimek, Chrdle. 2. poločas: Straka – Kovařík – Matějček, Zahradníček, Müller – Pechar, Tomášek, Douděra, Pajkrt – Hyka, Voljanskij.Libiš - Meteor Praha 1:0 (0:0)

V Dřínově, kam si Sokol Libiš pozval přední tým pražského přeboru, se podle trenéra Jiřího Kabyla o generálce nedalo příliš hovořit. „Máme ještě plno marodů, takže se nás k tomuto utkání sešlo jen dvanáct a bylo spíš jen takové zpestření tréninkového drilu.“

V dresu Sokola odehrál celý zápas Vinař z Bohemians Praha. „Měl by k nám přijít na hostování. Je to kluk, který vyšel z dorostu, a mohl by zapadnout,“ prohodil kouč na adresu mladíka v útoku.

Poté, co Libiš před týdnem odklidila z cesty Semice, čeká Sokoly o víkendu znovu start v poháru. Na domácím trávníku hostí zítra od 10.15 hodin Český Brod. „Rozhodně nemáme přípravu zaměřenou na Český Brod. Bereme zápas jako jedno z přípravných utkání a chceme hlavně uspět o dalším víkendu v mistráku. To, že na vítěze v poháru čeká Mladá Boleslav, je jen takovou příjemnou motivací,“ podotkl Jiří Kabyl.

Branka: 82. Kalabiška. Libiš: Šídlo – Werner, Kabyl (46. Trojan), Pochman, Bohdal – Kucler, Kramer, Žák, Schick – Kalabiška, Vinař.