Neratovičtí fotbalisté vstoupí do své páté divizní sezony domácím zápasem s pražským Meteorem. Proti minulému ročníku došlo v jejich skupině B k výrazné obměně mužstev. Přibylo do ní hned pět nováčků. Z ústeckého krajského přeboru to jsou vedle Loun (2.) také Litvínov (1.) a Vilémov (4.). Ze středočeského postoupily Nymburk (3.) a Tatran Rakovník (5.). Z vyšší soutěže naopak spadly FC Chomutov a Meteor Praha. Ze skupiny C se po roce vrátil Český Brod.

Jan Studený, který si před časem zahrál divizi se Sokolem Ovčáry, považuje velký počet nových týmů ve skupině za vítanou změnu. Pro něj osobně to prý ale nebude znamenat žádnou změnu. „Budeme se připravovat stejně jako na ostatní, snažit se zjistit nějaké informace o soupeřích, případně se na ně jet podívat," říká k obměně účastníků.

I když soutěž může být těžší a hodně soupeřů velkou neznámou, jak už se nechali slyšet v některých klubech, je Jan Studený přesvědčený, že modrožluté mužstvo má na to, aby znovu zopakovalo loňské umístění. „Čtvrté místo je dobrý výsledek. Obhajoba bude těžká, ale ne nereálná."

Jednoho z divizních nováčků, Louny, si Neratovičtí budou moci „oťuknout" ještě před výkopem soutěže. Narazí na něj totiž v předkole Poháru FAČR (18. a 19. července). Pokud uspějí, vyzvou v dalším kole nováčka ČFL z Brozan a pak eventuálně prvoligovou Duklu Praha. Mimo poháru Studený v létě počítá ještě s přáteláky s týmy Brandýsa nad Labem a Benátek nad Jizerou, nováčky I. A třídy, respektive ČFL. Ze třetí nejvyšší soutěže je i soupeř pro generálku – Zápy, na jejich hřišti Neratovičtí nastoupí osm dní před mistrákem.

Los Neratovic: Meteor Praha (d), Louny (v), Litvínov (d), Tatran Rakovník (v), Vilémov (d), FC Chomutov (v), H. Měcholupy (d), Kladno (v), Libiš (d), Litoměřice (d), Lovosice (v), Nymburk (d), Souš (v), Český Brod (d), Úvaly (v).