„Vážím si toho, že jsme se za nepříznivého stavu po prvním poločase dokázali zvednout," těšil se z obratu trenér hostí Jiří Kafka. „ Otočili jsme zápas, měli ještě několik šancí. Je to pro nás důležité. Kluci ukázali, že za to umějí vzít ve správnou chvíli, a to mě těší."

Hosté za to ve druhém poločase opravdu vzali. Horší nebyli ani v tom úvodním. Jeho jediný gólový moment ale měl na svědomí ve 37. minutě domácí kapitán Tomáš Matějka, který prostřelil Malinu ranou z bezprostřední blízkosti.

Velké chvíle hostů přišly po vydařeném vstupu do druhé části necelou čtvrthodinu po jejím startu. Vyrovnáno bylo po rohu Kozáka, který na přední tyči hlavou přesměroval do sítě stoper Bureš. Hned po rozehrávce se hosté zmocnili míče znovu a podnikli další útočnou akci. Ránu kapitána Kokošky zpoza šestnáctky brankář vyrazil přímo k dobíhajícímu Weinerovi. Hostující „štístko" s třináctkou na zádech uklidilo míč podruhé do sítě.

Oba góly přitom dělilo přesně sto vteřin, což rozparádilo i trenéra hostů natolik, že vyběhl slavit až na hrací plochu. I on tušil, že takové K. O. už by v tabulce desátí domácí nemuseli vydýchat. A to se také stalo. Vstřelení gólu byli i ve zbylém čase blíže soustředěně bránící hosté. Především šance střídajícího Palanského volala po třetím výlovu z úvalské sítě. Přestřelení poloprázdné brány z malého čtverce ale hosty mrzet nemuselo.

Vedle tří plusových bodů je naopak hřálo, že napravili matné výkony z rozjezdu jara i minulého derby s Libiší. „Potvrdili jsme, že fotbal hrát umíme. Za předvedený výkon, zejména ve druhé půli, zaslouží naši borci velkou pochvalu," hodnotí povedené přestavení klubový web.

Úvaly – Neratovice 1:2 (1:0)
Branky: 37. Matějka – 57. Bureš, 58. Weiner. Rozhodčí: Kyncl. Diváci: 200. Neratovice: Malina – Vorasický, Bureš, Jína, Pajkrt – Weiner (67. Kmoch), Kokoška, Radosta, O. Kodr – Chrdle (71. Palanský), Ko­zák.