„První poločas snesl měřítko, hráli jsme úplně otevřenou partii, druhý se už spíš dohrával. Měli jsme tam pět kluků, které jsme zkoušeli a chtěli vidět, jak na tom jsou. Jenže dostali jsme další góly. Byla to však příprava a ukázala nám, o které hráče se můžeme opřít, kteří by tady mohli zůstat a kteří ne,“ řekl domácí trenér Pavel Janeček, který věří, že proti Královu Dvoru jeho tým zahraje lépe.

Hostující Petr Vrabec nechtěl první zápas po dvou trénincích přeceňovat. „Do přestávky to bylo trochu rozhárané, všichni měli plno sil, pak už se to zlepšilo a přišly i góly, což je takový bonus,“ usmála se legenda Sparty s tím, že Zápy zkouší Nikitu Khrolenoka. „Je rychlý, gólový a věřím, že zapadne a bude platný,“ řekl Vrabec na adresu ruského borce, jenž hrál naposledy za Povltavskou FA.

Z podzimního kádru sedmého týmu tabulky ČFL B odešli Kubeš, Hajdo a Janko. Staronovou tváří v sestavě se naopak stal Martin Jelínek, sedmatřicetiletý bojovník strávil podzim v A-třídních Čelákovicích. Podle trenéra Vrabce by se měl vrátit do červenobílého dresu. „Jsem rád, že je tady. Má srdce, umí tým zbláznit a je skvělý do kabiny. V kraji ho to asi nenaplňovalo, jak si představoval," vítá Vrabec bývalého kapitána.

Další utkání Neratovičtí odehrají na stejném místě v sobotu 21. ledna proti už zmíněnému Královu Dvoru, Zápy vyzvou v Nehvizdech pražskou Admiru. 

Trenéři po utkání

Pavel Janeček, FK Neratovice-Byškovice:

Trenér Neratovic Pavel Janeček po přípravném utkání proti SK Zápy | Video: Luboš Kurzweil

Petr Vrabec, SK Zápy:

Trenér Záp Petr Vrabec po přípravném utkání v Neratovicích | Video: Luboš Kurzweil