„Bohužel se nám nepodařilo postoupit z prvního místa, což mě trochu mrzelo, ale i tak jsme během celé sezony předváděli celkem slušnou hru a kvalitní výkony. Do poslední chvíle jsme čekali na to, jak se rozhodne tým Vysoké. Nakonec to bylo v náš prospěch a my jsme využili situace a nabídku hrát vyšší soutěž jsme přijali,“ vrátil se hrající trenér Obříství Libor Tichota do závěru jarní části, v níž s týmem prohospodařili poločasový osmibodový náskok na nejbližšího pronásledovatele a nakonec za ním končili o tři body na druhé příčce.

Na úkor Vysoké, která si to v kraji v nedávné minulosti už zkusila a její vedení dalo přednost atraktivním soubojům s ryze okresními rivaly, si u Labe přece jen mohli splnil postupový sen. Jak ovšem prozradil znovu Libor Tichota, nešlo ani v Obříství o úplně jednoduché rozhodování.

„Nebylo to úplně jednohlasné a našli se i odpůrci. Za mě je to správná cesta pro obřístevský fotbal,“ uvedl někdejší velký fotbalový talent, jehož kariéru po mládežnicích letech ve Spartě zbrzdila zranění, a vysvětlil i proč: „Během několika let se do našeho areálu investovala nemalá částka, týmy mládeže se nám rozrůstají, proto vidím hrát mužskou krajskou soutěž jako správnou volbu. Jestli se to ukáže jako správné řešení, odhalí až čas,“ zauvažoval.

Fotogalerie: Okresní přebor: Kostelec - Obříství

Nyní už je s týmem znovu v tréninkovém procesu a během tří přípravných týdnů plánuje odehrát i několik přátelských utkání. Praktikovat chce i nadále model, kdy coby hrající trenér, pokud zdraví dovolí, vypomůže i přímo na hřišti.

Do kádru, ze kterého po sezoně nikdo neodešel, se povedlo z Vojkovic přivést zpět zkušeného Karla Temiaka. „Určitě se rychle adaptuje a bude velmi platným hráčem,“ slibuje si Libor Tichota. Šanci chce rovněž dávat šikovným mladíkům z vlastního dorostu, kteří se podle jeho slov jeví jako platní hráči. „Věřím, že se v mužské kategorii dokážou prosadit,“ přidal.

Učit se v áčku mohou především od Michala Pávka. Osmatřicetiletý zadák odkopal sedm desítek zápasů v nejvyšší soutěži a před loňským přestupem ještě nastupoval v divizi. Jinak bude krajská třída pro většinu kádru až na výjimky krokem do neznáma.

A stejně tak pro celý klub. Ten podle pátrání ve svých kronikách na úrovni kraje v mužské soutěži už opakovaně působil, podle informací zprostředkovaných Liborem Tichotou se ale poslední taková zkušenost datuje do 80. let minulého století. Ve stejném období klubem ještě coby junior krátce prošel také nejslavnější fotbalista, který je s ním spojovaný. Fotbalu znalým netřeba připomínat, že šlo o Pavla Verbíře, pozdější ikonu Teplic. Jak se v kraji zadaří jeho následovníkům?