Domácí Sokol se v utkání prezentoval dobrou obrannou fází a lobkovičtí měli s přechodem do útoku velké problémy. I z toho důvodu v první pětačtyřicetiminutovce diváci branku neviděli. „O přestávce jsme si řekli, že do kasy míč nějak dostaneme a soupeře donutíme k otevření obrany,“ popsal nevýrazný poločas Tomáš Přibík, vedoucí Lobkovic.

Naplánovaná taktika hostům úplně nevyšla, jako první udeřilo Obříství. Trefa to byla více než šťastná – domácí útočník utekl kapitánu Šedovi, přehodil si brankáře Bricína a zakončit nedokázal. V tu chvíli se ale Vojtěch Šeda vracel a míč si smolně kopl do vlastní sítě.

První gól domácí nabudil a vypadalo to s nimi velice dobře. O to víc tomu tak bylo, když na rozdíl dvou branek zvyšoval z dalšího bleskového protiútoku Milan Šeps.

Jenže jak je u výrazně oslabeného Obříství letošním zvykem, ze zápasu nakonec odcházelo poražené. Lobkovice posílily útok a patnáct minut před koncem snížila střídající mladá hvězdička Tomáš Fingerhut. „Hru rozhýbal. Zdobil ho rychlý pohyb a byl i důrazný,“ pochválil Tomáš Přibík hráče, který se dostal na hřiště až během druhé půle.Do závěrečného hvizdu zbývalo patnáct minut a Sokol držel těsné vedení. První trefa ale lobkovické zvedla natolik, že v osmdesáté minutě napřáhl za vápnem Ďurinda a tečovaná střela skončila v síti.

Závěrečný hvizd by byl pro unavené Obříství vysvobozením, hosté ale nepřestali hrát ani za stavu 2:2 a v nastavení zasadili soupeři další smrtící ránu – tři body Lobkovicím vystřelil kapitán Šeda. Ten si v poslední standardní situaci naběhl na centr od Ďurindy a propálil Nováka potřetí.

„Nemám nic, co bych k tomu řekl. Osm lidí ze základu je zraněných, o body bojují dorostenci. Musíme tohle období prostě nějak přežít a dát se přes zimu dohromady,“ hledá cestu ven z krize Lukáš Kohout, předseda Obříství.

Vedení Lobkovic si naopak mohlo na konci pořádně oddychnout: „Moc dobře jsme věděli, že nás čeká bojovný soupeř, který nedá nic zadarmo. Domácí nelehká situace semkla, obětaví borci se v čele s výborně hrajícím kapitánem Franzem překonávali těžce.“

Hosté si díky čtvrté výhře v sezoně upevnili deváté místo. Obříství je se třemi body poslední a na třináctou rezervu Záryb ztrácí čtyři body.

9. kolo okresního přeboru: Obříství – Lobkovice 2:3 (50. Šeda vlastní, 63. Šeps – 75. Fingerhut, 80. Hašourek, 90. Šeda), Mšeno – Vysoká 3:1 (15. Kolumpek, 52. Stejskal, 73. Wasyliw – 79. Prejsa), Kostelec - Velký Borek 1:2 (84. Klíma – 51. a 65. Jeřábek, ČK: 1:0), Libiš B – Horní Beřkovice 1:2 np. (51. Mündl – 92. Mikula), Horní Počaply – Hořín 1:2 (32. Trutnovský – 64. a 87. Žídek), Pšovka Mělník B – Dolní Beřkovice 1:0 (Dvorný), Záryby B – Všestudy 3:4 np. (14. a 82. Antoš, 75. Šimek – 28. Loškoski, 36. Samek, 76. Podivínský).