Začátek se hostům vydařil. V 10. minutě po pasu Daniela Krulicha prostřelil domácího brankáře Maršner. A ovčárský záložník byl při chuti i v dalších minutách. Domácí gólman byl ale dvakrát proti. „Nikdo by se nedivil, kdybychom po čtvrthodině vedli tři nula,“ podotkl sekretář Sokola Dušan Kudela.

V dalších minutách se hra začala vyrovnávat. Hosté svým agresivním pojetím eliminovali rozehrávku soupeře a domácí prakticky k ničemu nepustili. Ojedinělou nebezpečnou situací byla Junova hlavička mířící nad. Podobně dopadl na druhé straně po rohu Studený, přesto se hosté pojišťovací branky dočkali ještě do přestávky. Domácím nevyšel ofsajd-systém, Urban vysunul Krulicha a ten zvýšil.

Ve druhém poločase se hrála vyrovnaná partie. Hostům se už tolik nedařilo napadání. V 60. minutě ale Maršner po úniku znovu vyzkoušel pozornost brankáře Černíka. Domácím pak vyšla střídání. Nejdříve na hřiště vlétl Podlipný, po jehož úniku a následného centru poprvé překonal Straku hlavou Michal – 1:2. Od té chvíle začali domácí věřit ve vyrovnání, jejich tlak ale postupně ochaboval. Pomohl až další hráč z lavičky. Ke Kaciáňovi se po deseti minutách pobytu na trávníku dostal po rohu skákající balon a jeho trknutí hlavou znamenalo vyrovnání na konečných 2:2.

Závěr totiž přinesl po jedné promarněné šanci na každé straně. Žáka vychytal Černík a Michal v nastavení přestřelil. „Je to škoda. Zajímavé a bojovné utkání jsme měli dobře rozehrané. V prvním poločase si domácí s naší dobrou hrou nevěděli rady. V závěru nám ale došly síly a stala se nám osudným výšková převaha domácích hráčů, kteří hrozili jen ze standardních situací,“ zhodnotil zápas Dušan Kudela.

Živanice – Ovčáry 2:2 (0:2)

Branky: 67. Michal, 88. Kaciáň – 10. Maršner. 44. D. Krulich. Rozhodčí: Vítek. ŽK: 1:4. Diváci: 117. Ovčáry: Straka – Cintula, Pechar, Ondrák, Müller – Urban (75. Pokorný), Studený, Kovařík, Maršner – D. Krulich (84. Žák), Hyka (90. Toncar).