NERATOVICE – BROZANY

V Neratovicích se hned na úvod představí aspirant postupu. Celek z Litoměřicka dokázal jako jeden z mála udržet krok s Nymburkem. Stejně jako lídr v normální hrací době ani jednou neprohrál, remízami ale poztrácel o tři body víc. Udržel si formu i přes zimu?

Na domácí straně bude zajímavé sledovat, jak se vypořádají s odchody důležitých hráčů. Václav Vorasický (Zápy) a David Radosta (Benátky) patřili mezi základní články defenzivy a středu pole. S Josefem Gabčem (Vysoká) odešel jeden ze čtyř hráčů, kteří se na podzim trefili více než jednou.

Podle trenéra Tomáše Staňka se mezery podařilo zacelit. „S Bozděchem (Úvaly) a Regnerem (Kutná Hora) přichází kvalita. Další novou akvizicí je útočník Krejza (Nelahozeves) a Mihalík (Kly). Navíc se nám podařilo udržet gólmana Dědka, o kterého byl zájem ve vyšších soutěžích," kvituje kouč.

Pozvánkou na tribuny jsou podle něj nejen noví hráči, ale i šance vytáhnout se proti kvalitnímu soupeři. „Na začátek je to pro nás hodně těžký soupeř. Na druhou stranu je srovnatelný s Litoměřickem, s nímž jsme v generálce uhráli bezbrankovou remízu, takže určitě nejsme bez šancí."

Čtěte také: Pelta chce Libu i do vedení FAČR

LIBIŠ – TN RAKOVNÍK

Dočká se Libiš konečně první výhry v sezoně, a vzkřísí tak pohaslé naděje na záchranu? A jak do mužstva zapadne bývalý prvoligový útočník Zdeněk Šenkeřík? Hlavní témata úvodního jarního zápasu nejžhavějšího adepta sestupu proti týmu, který vede z pozice trenéra Pavel Mareš, bývalý hráč Bohemky, Sparty či Petrohradu.

„Určitě nejdeme jaro pouze dohrát. Pokusíme se lepší hrou výrazně zlepšit negativní výsledky z podzimu a přiblížit se klubům před námi, abychom nebyli tak odepsaní," chce se trenér Petr Pálka rvát o záchranu, která po čtyřbodovém podzimu nemá daleko k sci-fi. Jako zkušený kouč si velmi dobře uvědomuje, že klíčový bude hlavně vstup do odvet, podle něj zhruba prvních pět kol.

Příznivce by napoprvé rád pozval do hlediště, aby posoudili, zda se podařilo mužstvo kvalitně doplnit. Sám je přesvědčený, že částečně ano. Kromě zvučné posily Šenkeříka je novým jménem David Zajac z juniorky Slavie a jeden útočník zůstává podle Pálky v jednání.

„Doma bychom rádi protrhli smůlu, kdy jsme prohráli řadu utkání, ve kterých jsme měli víc příležitostí, nebo na penalty. Snad se nám s příchodem zkušeného Zdeňka Šenkeříka podaří misku vah otočit," slibuje si Petr Pálka. Spoléhat ale bude i na dřívější opory, mezi které prý novicové bez problémů zapadli.

Lákadel je tedy na začátku odvet více než kdy jindy. Stačí si jen vybrat…

Čtěte také: Vyberte s Deníkem Fotbalistu okresu 2016. Kdo místo Kubišty?