První velká šance utkání sice patřila úvalskému Špringrovi, který ještě na jaře kopal za domácí, jeho bývalý spoluhráč v bráně Černý mu ovšem radost překazil. A zanedlouho už přišla první velká chvíle na opačné straně. Gazdík si naskočil na rohový kop a otevřel střelecký účet podzimu. Když pak vzápětí stoper Jína přestřelil ve stoprocentní šanci, napadlo nejednoho, zda to domácí ve druhém poločase nebude mrzet.

Nemrzelo. Okamžitě po návratu z šatny totiž rozjeli kolotoč, ze kterého ubrali až za stavu 3:0. Kanonýr loňské sezony Kozák už to měl po přímočaré akci Vorasického s Kalašem v koncovce jednoduché. Andrej Ďurinda, letní posila z béčka, po chvíli zakončil přesnou střelou brejk do otevřené obrany a dočkal své první, ale ne poslední divizní trefy. Pak se sice na chvíli znovu připomněli i hosté, kteří po standardní situaci a závaru snížili. Závěrečné slovo si ale vzala dalším smrtícím výpadem domácí dvojice Gabčo – Ďurinda.

Neratovičtí tak svému soupeři oplatili jarní domácí porážku 0:1 i s úroky a po závěrečném hvizdu sklidili zasloužené ovace.

Neratovice – Úvaly 4:1 (1:0)
Branky: 56. a 89. Ďurinda, 34. Gazdík, 48. Kozák – 78. Novák. Rozhodčí: Henych. ŽK: Macek (Úv.). Diváci: 160. Neratovice: Černý – Zeman, Jína, Gazdík, Pajkrt – Vorasický, Žežulka (82. Pinkas), Radosta, Ďurinda (89. Lelek) – Kalaš (73, Gabčo), Kozák.