V prvním poločase se hrál bojovný a místy zbytečně tvrdý zápas, ale s minimem střel, které v drtivé většině navíc ani nenašly cíl. Za zmínku tak stojí domácí akce ze 30. minuty, kdy po centru Drápala pálil bez přípravy Kettner těsně vedle. Minutu před půlí se na hranici šestnáctky uvolnil Drápal, ale jeho střelu do šibenice Lorenc vyškrábl.

Druhý poločas začal tlakem hostí, který zužitkoval krásnou střelou k tyči Pekárek ve vedoucí gól. Dynamovce gól nakopl a dlouho byli lepším mužstvem. Blízko gólu byl Kymr, ale jeho střelu v poslední chvíli zablokoval jeden z domácích obránců.

Na začátku poslední dvacetiminutovky měl na druhé straně na kopačce vyrovnání Kettner, ale po přesné přihrávce od Drápala mířil z voleje pouze do boční sítě.

Čtyři minuty před koncem zahrával Bárta z pětadvaceti metrů přímý kop a technickou střelou přes zeď do dolního rohu překonal Lorence – 1:1. O tři minuty později si to Bárta téměř ze stejného místa zopakoval a orazítkoval břevno.

Utkání tak skončilo spravedlivou remízou. Hosté mohou být spokojeni s bodem ze hřiště soupeře, Mělničtí prodloužili svou domácí neporazitelnost trvající od 14. března minulého roku.

Pšovka – Dynamo 1:1 (0:0) Branky: 86. Bárta – 53. Pekárek. Rozhodčí: J. Svoboda. ŽK: 4:3. Diváci: 120. Pšovka: Šmejkal – Martinec – Dydňanský (73. Žižka), M. Krejčík, Olšiak – Drápal, Pokorný, Grabmüller, Bárta, Melounek – Kettner. Dynamo: Lorenc – Vrábel – Vágner, Dubský, Jindřich – Kymr, Němec, Horký, Válek (90. Žlab) – Mašek (79. Klempt), Pekárek (87. Pešta).

Jaromír Hejna