Některá neodehraná utkání okresních fotbalových soutěží – ať už kvůli nedělní silné bouřce doprovázené krupobitím, nebo postižení některých obcí záplavovou vlnou – se dohrávat nebudou. Po dohodě s kluby o tom rozhodla sportovně – technická komise OFS, která pro tento případ sáhla k poměrně neobvyklé oboustranné kontumaci. Znamená to, že se všem dotčeným mužstvům započítá porážka 0:3 bez dalších sankcí.

Jak přiblížil předseda STK OFS Jaromír Hejna, rozhodla se komise pro tento krok vzhledem ke konci sezony, povodním a nedostatku náhradních termínů. „Zástupci všech uvedených oddílů s tímto postupem souhlasili," zdůraznil. Ve všech případech se oboustranná kontumace nedotkla zápasů, jejichž výsledky by ještě mohly promluvit do postupů či sestupů.

Jediným škraloupem závěru sezony tak zřejmě bude nedostavení se Vraňan ke čtvrtečnímu dohrávanému utkání III. B třídy do náhradního domácího prostředí Chvatěrub, které tak stvrdily postup kontumačním vítězstvím. I když nepříliš šťastně, byl vyřešen jeden z posledních otazníků a o nadcházejícím víkendu se okresní soutěže budou víceméně už jen dohrávat. Výjimkou jsou duely Liběchova (hraje v Byškovicích) a Dolních Beřkovic (ve Mšeně), které rozhodnou o tom, který z týmů doprovodí z přeboru o patro níž béčko Pšovky.

Zápasy s oboustrannou kontumací 0:3

ATLETICO OKRESNÍ PŘEBOR
25. kolo: Libiš B – Mšeno.

III. TŘÍDA – SKUPINA A
25. kolo: Řepín B – Hořín, Botafogo –  V. Borek B.
26. kolo: Hořín – Všetaty.

III. TŘÍDA – SKUPINA B
25. kolo: Dřínov – PTZ Nelahozeves B.

IV. TŘÍDA – SKUPINA A
18. kolo: Vysoká B – Tuhaň.

IV. TŘÍDA – SKUPINA B
18. kolo: Č. Kralupy B – Vojkovice B.