Trojici postupujících známou už z minula doprovodily do semifinále další tři týmy, o posledním sedmém rozhodnou až tři lednové dohrávky.

Šest zápasů - šest výher při skóre 16:2. S takovou bilancí prolétl odvety suverénní Bill team. Na výsledcích celkových vítězů z předloňska se po rozpačitém úvodu soutěže konečně projevila individuální kvalita a rázem je z toho zasloužený postup z čela tabulky.

S vědomím de facto jistého postupu vstupovala do čtvrtého hracího dne bez ztráty bodu Sacra Fuckra. Její hráči nebyli evidentně ve své kůži a dokázali vyhrát až na poslední pokus (7:1) s vyčerpanými Kojeticemi. V konečném součtu odvetné části pak skončil mladý tým na chvostu, ale díky luxusnímu náskoku nakonec bez problému postoupil z druhého místa.

Třetím a zatím zároveň posledním jistým postupujícím je Kropáčova Vrutice, které se sice s pouhými dvěma výhrami také bůhvíjak nedařilo, ale stejně jako v případě Sacry to stačilo. Boleslavští pravidelně doráží s desíti a více hráči do pole, čímž v tomto ohledu patří mezi unikáty ligy.

Poslední sedmé postupové místo je ještě sice ve hře, ale musela by se udát hodně velká shoda okolností, aby jej nakonec neobsadily Kojetice. Ty sice měly dobře rozehráno, avšak v sobotu dorazily pouze v pěti lidech, takže musely odehrát předlouhých 90 minut bez možnosti střídání. Dvě jednobrankové výhry tak byly maximem.

O tři body dál, se zápasem k dobru, ale bez možnosti postoupit je tradiční účastník - Řepín. Už už to vypadalo, že se partyzáni třízápasovým vítězným finišem vrátí do bojů o postup, jenže poté vyšla najevo horší vzájemná bilance s Kojeticemi, a tak jeden z prvních vítězů ligy ani letos ve finále nezměří síly s nejlepšími.

Překvapením bylo zlepšení Spomyšle, která svůj dosavadní bodový zisk více než ztrojnásobila. Na úkor mužstev z popředí ale zabodovaly i jiné týmy zespodu, a tak Spomyšl zůstala „na svém“ předposledním místě.

Jediný, kdo má ještě alespoň teoretickou možnost zamíchat postupovými kartami, je poslední Bruna. Mlazičtí měli druhý hrací den odložený a dohrávat zápasy budou spolu s ligovým pohárem 14. ledna. Nicméně postupová matematika Bruně příliš nakloněná není. Museli by porazit Spomyšl, Řepín i Kojetice, ty dost možná i o nejméně o dvě branky. Jakákoli ztráta znamená postupovou definitivu pro Kojetice.

Přetlaková hala ISŠT Mělník znovu ožije malou kopanou až po Novém roce - v sobotu 7. ledna při příležitosti čtrnáctého ročníku prestižního Tříkrálového mače, o týden později se opět sejdou účastníci Okresní ligy, tentokrát k doprovodnému poháru.

Skupina B

Výsledky:

Řepín – Bill team 0:1 (Jiskra)
Spomyšl – Kr. Vrutice 2:0 (Novák, Vaněk)
Mlazice – Sacra Fuckra 2:2 (Pavel Bánovčin, Petr Bánovčin - vlastní, M. Sochůrek)
Bill team – Kojetice 2:0 (Jiskra, Lojek)
Kr. Vrutice – Řepín 3:0 (Mich. Korec, Šledr, Koutný)
Sacra Fuckra – Spomyšl 2:2 (Kyzlík 2 - Vaněk, Brabec)
Bill team – Mlazice 4:1 (Jiskra 2, Tvrdý 2 - Petr Bánovčin)
Kojetice – Řepín 0:1 (Zeman)
Mlazice – Kr. Vrutice 1:0 (Pavel Bánovčin)
Spomyšl – Kojetice 4:1 (Šlitr 2, Vaněk 2 - Ďuroška)
Sacra Fuckra – Bill team 1:2 (Kyzlík - Tvrdý 2)
Řepín – Mlazice 3:1 (Novák 2, Zeman - Pavel Bánovčin)
Kojetice – Kr. Vrutice 1:0 (Ďuroška)
Bill team – Spomyšl 5:0 (Lojek 3, Tvrdý, Šmíd)
Kr. Vrutice – Sacra Fuckra 1:0 (Šledr)
Mlazice – Kojetice 0:1 (Tánski)
Sacra Fuckra – Řepín 1:2 (Dvorný - Novák, vlastní)
Kr. Vrutice – Bill team 0:2 (Lojek, Tvrdý)
Spomyšl – Mlazice 0:3 (Pavel Bánovčin, Petr Bánovčin, Michálek)
Kojetice – Sacra Fuckra 1:7 (Ďuroška - Dvorný 2, M. Sochůrek 2, O. Mihalík, Švanda, Tříška)

Tabulka:
1. BILL TEAM MĚLNÍK 9 0 3 24:9 27
2. SACRA FUCKRA MĚLNÍK 7 2 3 27:14 23
3. SLAVOJ KROPÁČOVA VRUTICE 5 2 5 15:13 17

4. Jiskra Kojetice 5 1 5 13:17 16
5. Partyzán Řepín 4 1 6 8:15 13
6. Sokol Spomyšl 3 1 7 10:21 10
7. Bruna Mlazice 2 1 6 12:20 7

Střelci:
10 – DVORNÝ Radim (Sacra Fuckra)
9 – LOJEK Roman (Bill team)
6 – ŠTEFANČÍK Michal (Č. Brod), TVRDÝ Petr (Bill team), BÁNOVČIN Pavel (Mlazice)
5 – ĎURINDA Andrej (Kojetice), KRATOCHVÍL Michal, HUBÁČEK David (Č. Brod), BÁZLER Miroslav (Chloumek), ŠIMÁČEK Petr (Nelahozeves), RAICHL Martin (Los Diablos), VANĚK Jakub (Spomyšl), ŠLEDR Ondřej (Kr. Vrutice)
4 – HENIG Petr (Nelahozeves), TICHÝ Slavoj ml. (MBS), JISKRA Jakub (Bill team), KOREC Michal, KOUTNÝ Lukáš (Kr. Vrutice), KYZLÍK Dalibor, SOCHŮREK Martin (Sacra Fuckra), NOVÁK Ladislav (Řepín), BÁNOVČIN Petr (Mlazice)
3 – VERNEK Michal (Bill team), JAKUBEC Lukáš (Los Diablos), ŠŤASTNÝ Miroslav (MBS), ŠIMON Radek (Ještěr team), KURZWEIL Libor (Chloumek), KOZLÍČEK Miroslav (Č. Brod), ĎUROŠKA Roman (Kojetice)

MARTIN BOUŠKA

ARCHIV VŠECH DOSUD ZVĚŘEJNĚNÝCH VIDEÍ

| Video: Youtube