Utkání ještě nic nerozhodne, do konce sezony zbývají čtyři kola. Přesto bude derby sledované ze všech stran. Je to pro oba týmy ten největší test. Pokud v něm Vojkovice či Všestudy kvalitou a výkonem obstojí, mají na to hrát krajskou soutěž.

VOJKOVICKÁ PARÁDA

Vojkovičtí jsou na jaře naprosto suverénní. Naposledy prohráli v listopadu minulého roku a od té doby sbírají jednu výhru za druhou. Ta z minulého víkendu se Mšenem byla už třináctá v řadě!

Teď však čeká tým kolem zkušeného Karla Pražáka zkouška mnohem těžší.

„Na utkání se všichni moc těšíme, bude to boj. Zároveň se ale nesmíme zbláznit, je to vlastně zápas jako každý jiný. Šancí asi bude pramálo, takže bude důležité, jak s gólovými příležitostmi naložíme. Myslím, že přijde i hodně lidí. Na nás chodí pravidelně a co vím, tak z Všestud jezdí na venkovní hřiště autobus," těší se na soupeře Karel Pražák, kapitán Vojkovic.

HOSTÉ SÁZÍ NA FYZIČKU

Je to podobný válec a jen tak se nezadrhává. Všestudy se v novém roce prezentují parádními výkony. Navázaly na vítěznou řadu z minulého roku a tahle bodová série se zastavila až na čísle 18! Tolik utkání totiž trvalo, než Všestudy našly přemožitele.

Před dvěma týdny tým padl s Horními Beřkovicemi a přišel o první místo v tabulce. Všestudy navíc ztratily bod i před týdnem, s Pšovkou Mělník uspěly až v pokutových kopech. To je ale před utkáním jara vítaný budíček.

„Bude to derby se vším všudy a bude hodně záležet na tom, kdo dá první gól. Zároveň musíme udržet nervy. Soupeř má zkušené mužstvo, vyniká v individuálních dovednostech. My budeme chtít využít naši běhavost. Rozhodně nejedeme prohrát, na zápas jsme připravení," ujišťuje Ivo Lorenc, brankář Všestud, který by neměl mezi tyčemi chybět.

Poslední vzájemný souboj skončil remízou, bonusový bod si v penaltách vystřílely Všestudy. Na podzim tehdy padly v základní hrací době čtyři branky. Kdo uspěje tentokrát a stane se nejlepším okresním týmem?

Pojďte na to pánové! Předveďte parádu a ukažte, proč jste v současnosti absolutní špičkou okresního fotbalu na Mělnicku. Utkání začíná v sobotu v 17.00 ve Vojkovicích.