Sokol Dolní Beřkovice

Beřkovice mají před druhou částí sezony jako jeden z mála týmů z horší poloviny stále na dohled vrch tabulky, pět bodů je ztráta, která se dá dohnat za pár kol. Mančaft se poprvé sešel už minulý týden a dohromady by měl odehrát alespoň šest přípravných utkání, třikrát se představí v rámci nového Českého poháru. 

„Zapracovat musíme především na obraně, na podzim jsme dostávali až příliš gólů. S tím souvisí i možné posílení defenzivy, o posilách jednáme. Kromě poháru bychom měli sehrát zápasy s Horními Počaply, Lužcem a Byšicemi, přesné datum zatím není známé. Soustředění v plánu není, sázíme na domácí podmínky,“ přibližuje přípravu Dolních Beřkovic týmový vedoucí Václav Tajč.

Sokol Horní Počaply

Sokol vlastní jeden z nejlepších útoků přeboru. I v obraně si vedl obstojně a chce navázat minimálně na stejné výkony. Hráči se sejdou k prvnímu tréninku dnes a tým čeká v únoru i soustředění.

„Jedeme společně s Lužcem pod Ještěd, spolupráce se nám v předchozí době osvědčila. Chci udržet stejný kádr a cíl je jasný – vylepšit fyzičku, abychom vydrželi celých devadesát minut,“ přeje si kouč Jiří Vokoun.

Sokol Záryby B

Rezerva A-třídního celku se chce v nejvyšší okresní soutěži hlavně udržet a mančaft už přípravu zahájil, všechny tréninkové jednotky bude absolvovat na známé domácí půdě.

„B-tým není v rámci přípravy s hlavním mužstvem nijak propojený, oba kádry makají odděleně. Rezerva je zatím bez posil a zatím o nich ani neuvažujeme. Půjde o klasickou přípravu, na kterou jsou hráči zvyklí,“ říká zárybský sekretář Boris Sedláček.

SK Labský Kostelec

Hlavní mužstvo Kostelce si vzal v posledních podzimních kolech na starost nový trenér Martin Kadeřábek, který tým povede i na jaře. Kádr se poprvé uvidí 23. ledna a trenéři by měli pracovat s více jak patnácti hráči. 

„Chci mužstvo především uklidnit, proto se budeme soustředit hlavně na vylepšení psychické stránky. Měli jsme na podzim hodně vyloučených hráčů a právě toho se chceme vyvarovat. Ani nebudeme mít moc přáteláků, sehrajeme maximálně tři. Na celkovém zkvalitnění budeme dřít víceméně jen při pravidelných trénincích,“ ujišťuje příznivce Kostelce kouč Kadeřábek.

FC Lobkovice

Lobkovice budou muset na jaře pořádně zabrat, aby se vyhnuly starostem o záchranu. Všichni kluboví hráči se poprvé sešli už v první polovině ledna a do přípravy se postupně zapojí třicítka fotbalistů. Vedení klubu chce přivést alespoň dvě nové tváře, které by zvedly konkurenci v kádru.

„I my se v únoru zúčastníme Českého poháru a do přípravy šli i někteří bývalí hráči. Nyní je na nich, zda se do A-týmu dostanou, případně mohou posílit béčko. Co se týče zápasů, sehrajeme mimo pohár další tři, prověří nás například Dolany,“ odhaluje následující týdny Tomáš Přibík, vedoucí mužstva.

Slovan Horní Beřkovice

Slovan získal na podzim pouze devět bodů a musí zimovat na nelichotivé třinácté příčce. Klub chce během přestávky především zkvalitnit kádr, který by se v novém roce měl dostat ze sestupových míst. Mančaft také absolvuje soustředění, ovšem nikam nevyráží.

„Hory se nám v předchozích letech příliš neosvědčily, takže soustředění budeme mít doma. Tým zůstane pohromadě v rámci prodlouženého víkendu a víme moc dobře, že nás na jaře čeká boj o záchranu, takže bychom chtěli rozšířit a zkvalitnit celý kádr, který byl na podzim hodně úzký,“ upozorňuje Jiří Polák, jeden z trenérů. Slovan by měl sehrát minimálně šest zápasů.

Sokol Obříství

Vůbec nejtěžší úkol má před sebou Obříství, které se krčí na posledním místě přeboru. Tým v první části sezony bojoval s mnoha zraněními a na jaře se chce pokusit o záchranu, která by se rovnala velkému překvapení. 

„Za celé své působení u fotbalu jsem ještě nezažil, aby se mi z celkového počtu třiadvaceti hráčů dlouhodobě nepodařilo dát dohromady ani jedenáctku. Musíme na jaro alespoň trochu zmobilizovat síly a poprvé jsme se k tréninku sešli včera. Soustředění absolvujeme na Liberecku, společně s dorostem míříme do Stráže pod Ralskem. Zápasy sehrajeme jen v rámci Českého poháru, kdyby jich totiž bylo víc, hrozilo by nám další zranění,“ bere situaci s humorem trenér Obříství Libor Tichota.