Češi nejprve padli s Německem. Ve druhém utkání předvedli famózní a mnohonásobně lepší výkon, Italy porazili 3:1.

Aby se lvíčatům cíl v podobě postupu povedl, musí dnes bezpodmínečně porazit Dánsko. Ani to však nemusí stačit, kromě vítězů skupin totiž do semifinále postupuje jen nejlepší celek z druhých míst.

Co na dosavadní výsledky národního týmu na mistrovství Evropy říkají vybraní trenéři a funkcionáři z Mělnicka?

Stanislav Říha, předseda Kostelce: „Kvůli pracovním povinnostem bohužel nestíhám koukat na živo, ale výsledky samozřejmě sleduji. S Německem to moc nevyšlo, utkání s Itálií bylo podle ohlasů výborné. O tom svědčí i skóre a je super, že kluci mají ještě šanci na postup."

Michal Voljanskij, trenér Kel: „Jsem potěšený, kluci zvládli poslední zápas hlavně v obraně. Navíc je podržel i brankář Zima. Když pak dáte nějaký gól, hraje se vám úplně jinak. Můžete se více soustředit na defenzivu a čekáte na chyby soupeře. Zápas s Itálií vypadal dobře, celé to zakončila výstavní bomba Michaela Lüftnera. Co se týče kádru, mladí kluci na sebe hlavně chtějí upozornit. Tím největším faktorem je motivace dokázat něco velkého."

Radek Zámečník, kouč Tišic: „Zápasy v této kategorii rozhodují individuální chyby. S Němci jsme se báli hrát, tým působil dost zakřiknutě. S Itálií tomu bylo jinak. Hrálo se o všechno, výhra týmu jistě pomohla hlavně po psychické stránce. V obou utkáních mi ale trochu chyběla dravost směrem dopředu. Někdy stále hrajeme ten "náš" zatažený fotbal. Přitom klukům vše hraje do karet. Většina lidí tam českému nároďáku drží palce. Kulisa je úžasná, tak proč toho nevyužít a nebýt vepředu drzejší. Když se podíváte na Slováky, ti hrají dost ofenzivně. I přes to, že to někdy tápe, jsou výkony jednadvacítky v současnosti lepší než u seniorského výběru."

Jiří Kaiser, trenér Hořína: „Viděl jsem závěr zápasu s Itálií a ten výkon se mi strašně líbil. Trochu přeženu, ale přijde mi, že je to podobný průběh jako v šestadevadesátém u A-týmu. I když ten systém je trochu jiný, tam se také úvodní utkání s Německem prohrálo. Pak se vyhrálo nad Itálií a už to šlo. Osobně se snažím sledovat Michala Trávníka, dále určitě Patrika Schicka a Jakuba Jankta. Tito hráči by mohli být za pár let vlajkovými loděmi hlavního kádru."