Záryby na štítě

Zatím suverénní Záryby poprvé doma zaváhaly a po přesné trefě Ondráčka přenechaly všechny body rezervě Libiše (0:1). „Když nedáme gól, nemůžeme zvítězit. Přitom jsme měli celý zápas velikou převahu a dokázali jsme si vypracovat několik vyložených šancí, ale proti stál libišský gólman. Ten doslova čaroval a z bezprostřední blízkosti si na něm „vylámali zuby“ Brůžek, Mikšovský, Valentin a další. Gól nám dal Ondráček hlavou z rohu, když naši obránci zůstali stát. Jinak se hosté ke střelbě vůbec nedostávali a druhý poločas byl náš gólman úplně bez práce,“ litoval porážky trenér Záryb František Vítů.

V dalším utkání dvou předních mužstev se rozešly Dolní Beřkovice smírně 1:1 v domácím utkání s Tišicemi, které v posledních dvou kolech ztratily pět bodů.

V derby dvou mužstev z Kralupska byla úspěšnější domácí Čechie Kralupy, když bez problémů zvítězila nad Veltrusy 2:0. „Měli jsme víc ze hry a naše vítězství je zasloužené. Škoda, že se k tak důležitému utkání nedostavil delegovaný rozhodčí,“ řekl sekretář Čechie Jan Beránek.

V dalších utkáních si byšická Vitana vzpomněla na lepší časy a přehrála stále se trápící Velký Borek 2:0. Hořín opět doma ztratil všechny body v utkání s Čečelicemi (1:3). Že každý zápas je jiný, si připomněli ve Vojkovicích. Ty v minulém kole zvítězily v Tišicích a o víkendu překvapivě stejným poměrem (0:1) přenechaly body v domácím prostředí Klům. Nečekala se ani vysoká porážka rezervy Pšovky na PTZ (5:1).

Lobkovice upevňují vedení

Fotbalisté Lobkovic si bez problému poradili s nevyzpytatelnými Všetaty (4:0) a upevnili své vedení v A skupině třetí třídy. „Vyhráli jsme zaslouženě, a to jsme už od 10. minuty hráli oslabeni o vyloučeného Petra Šedu,“ hodnotil předseda Lobkovice František Koliandr.

V dalším utkání mělnické Botafogo zle zatápělo hostitelům z Liběchova (3:2), ale na body to opět nestačilo. Naopak omlazené Mlékojedy dokázaly přivézt bod z nedalekých Záryb (0:0) a spolu s Lobkovicemi zůstávají stále bez porážky. Vehlovičtí opět nezvládli závěr zápasu a jasně prohráli v Kostelci (3:0). Lotos v posledním utkání přehrál letos průměrné Horní Počaply (3:1) a po třech kontumacích se opět sune do horních pater tabulky.

Favorité ztráceli

Po víkendu už není ani v B skupině třetí třídy mužstvo bez ztráty bodů. Střelci nelahozevského Dynama se nedokázali gólově prosadit na hřišti průměrného Cítova a uhráli pouze bezgólovou remízu.

Ještě hůř dopadla Nová Ves, která v domácím prostředí prohrála 0:1 s hornobeřkovickým Slovanem, který se vítězstvím dotáhl na špici.

Novým lídrem rezerva Řepína

Po loňské neúspěšné sezoně se v té letošní zatím daří rezervě Řepína. Ta v derby porazila Mšeno 2:0 a vyhoupla se do čela neúplné tabulky. O postup si po vítězství ve Dřísech (0:1) stále hlasitěji říká i rezerva FK Neratovice/Byškovice. Dřísy naopak začínají ztrácet. Třetí z favoritů – Beck Mělník - měl tentokrát volno.

Veliký boj lze očekávat o tři postupová místa ve skupině B. Tabulka se překvapivě rozdělila na „silná a slabá“ mužstva. Mezi prvním a šestým je rozdíl čtyř bodů, střed hraje osamocený sedmý Dřínov a ostatní už na něho ztrácejí nejméně pět bodů. O víkendu všichni favorité zvítězili a ještě více zdramatizovali situaci na čele. O pořadí Ledčic, Kaučuku B a Dolan na prvních třech místech tak rozhoduje až skóre.