Ve šlágru kola se po tuhém boji rozešli smírně 3:3 se třetím Dalmachem Turnov. I bod stačil Mělnickým k tomu, aby se dotáhli na vedoucí Hradec, který v 11. kole překvapivě prohrál v Kadani.

Skóre otevřel ve 4. minutě, po dorážce z přímého kopu, hostující Vojtěch Hurt. Zanedlouho rozehrál Šimandl rohový kop na Gabča, který propálil vše, co mu stálo v cestě a začínalo se od nuly. Chvíli na to se nechytatelným angličanem Pařízka dostal Dalmach znovu do vedení.

Od 11. minuty hráli hosté pod hrozbou šestého akumulovaného faulu, a tak přišly chvíle Neumana. Nejdříve se nejlépe ze všech zorientoval v pokutovém území a následně po individuální akci ranou pod břevno otočil na 3:2.

Po změně stran viděla necelá půlstovka diváků pouze jeden gól, a to do sítě Olympiku, když turnovský Kalousek zužitkoval zaváhání Němce s Hnízdilem. Vypjatý závěr už žádnou změnu stavu nepřinesl a mužstva se rozešla zaslouženou remízou.

Jedním z lídrů své soutěže je po víkendu také mělnická rezerva, která v krajském přeboru rozstřílela Union Slaný 10:5. Domácí nastoupili ve značně omlazené sestavě. Věkový průměr (17,5) mužstvu nejvíce kazildvacetiletý Rolenc. Hosté dorazili rovněž ve slátané sestavě a na plac musel i druhý brankář.

Ve vyrovnané první půli padaly branky hlavně do hostující sítě - 5:1. Po změně stran domácí navýšili na 7:1. Hosté třemi slepenými brankami stáhli na 7:4. Konec zápasu si ale domácí pohlídali.

Olympik Mělník – Dalmach Turnov 3:3 (3:2)
Branky: 13. a 14. Neuman, 8. Gabčo – 4. V. Hurt, 9. Pařízek, 27. Kalousek. Rozhodčí: Lasch, Smreček. ŽK: 3:2. Diváci: 45. Olympik: Hnízdil – Němec, Neuman, Jurčovský, Dvořák – Lelek, Šimandl, Jungbauer, Gabčo (Pokorný, Volf, Machulka). Dalmach: Prokopec – Bernard, Krejčík, Bakeš, Pařízek, Zdražil, Kalousek, D. Hurt, V. Hurt.

Olympik Mělník B – Union Slaný 10:5 (5:1)
Branky: Kettner 4, Došlý, Prejsa, Šuba ml., Šulc, Holina, Vokoun ml. – Jalaghonia 2, Štěrba 2, Cimrman. Rozhodčí: Tylchert, Stádník. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Olympik B: Jenč – Netolický, Prejsa, Slezák, Šuba ml. – Došlý, Holina, Vokoun ml., Kettner (Vála, Rolenc, Šulc). Union: Augustin – Štěrba, Břížďala, Ujka, Jalaghonia, Cimrman, Malec.

MARTIN BOUŠKA