Hrálo se podle upravených futsalových pravidel na hřišti s umělým povrchem.

K prvnímu utkání ve skupině nastoupil Olympik, který se na turnaji představil ještě bez nového trenéra Stříže, proti KZB Plzeň. Od začátku byla patrná zkušenost a Mělničtí nacvičenými kombinacemi soupeře přehráli. Ve druhém zápase se slovenským týmem se ale karta otočila. Dimitrovka vycházela ze zabezpečené obrany a trestala chyby. Krátce po začátku druhého dějství byl rozdíl už čtyřbrankový. Manažer Šuba se proto rozhodl ušetřit síly na poslední zápas. V něm musel Olympik alespoň remizovat s Chebem, aby postoupil do osmifinalové skupiny. Ještě dvě minuty před koncem Mělničtí prohrávali 3:2, nakonec se jim v infarktovém závěru podařilo vyrovnat a postoupit.

V prvním utkání osmifinalové skupiny proti karlovarským Drakům se hra Olympiku oproti výkonům ve skupině zlepšila. Výsledkem bylo vítězství 2:1 a postup do vyřazovacích bojů. Zápas s rovněž postupujícím Sportingem Sokolov se hrál jen z povinnosti.

Do prvního vyřazovacího zápasu osud přidělil Cheb. Oproti souboji v základní skupině byl obraz hry odlišný. Mělničtí se rychle ujali dvoubrankového vedení a až do závěru kontrolovali hru.

Semifinálový souboj byl další odvetou. Slovenská Dimitrovka už ale zdaleka nepůsobila dojmem vitálního a sebevědomého mužstva. Mělníku pomohla rychlá branka a celý zápas držel bezpečný náskok. Soupeř nedostal šanci zdramatizovat zápas a Olympik oplatil pohru ze skupiny výhrou 4:1.

V posledním utkání se Olympiku postavil do cesty SK Kladno, soupeř dobře známý. Právě na úkor Kladna se totiž Mělník zachránil v nejvyšší futsalové soutěži. S týmem Kladna přijeli i ostřílení Filinger s Müllerem.

Mělník se znovu ujal vedení v první minutě. S jeho hrou si Kladno nevědělo rady, z čehož pramenily šance na protiútoky. Jeden z nich se podařilo do přestávky proměnit. Krátce po začátku druhé půle Kladno vsadilo na power-play. Pečlivě bránícímu Olympiku se podařilo ještě dvakrát skórovat přes celé hřiště a vyhrát finále 4:1.

Mělničtí tak naplnili ambice, se kterými na turnaj odjížděli. Ze Sokolova odvezli finanční prémii 20 tisíc korun, putovní pohár a pohár za celkové vítězství v turnaji. Velký úspěch podtrhl individuálním oceněním brankář Hnízdil soškou pro nejlepšího brankáře turnaje.

Výsledky Olympiku – základní skupina: KZB Plzeň 8:0, Dimitrovka Bratislava 1:5, U Muzikanta Cheb 3:3, osmifinalová skupina: Draci Karlovy Vary 2:1, Sporting Sokolov 1:0, čtvrtfinále: U Muzikanta Cheb 5:1, semifinále: Dimitrovka Bratislava 4:1, finále: SK Kladno 4:1. Olympik: Hnízdil – Bouška, Spal, Hyka, Jína, Kaňka, Polák, Remenec.

(jin)