Hned v úvodu jarní části divize C bylo k viděni krajské derby, v němž došlo k střetnutí sousedů mezi domácím Unionem Čelákovice a Sokolem Ovčáry. Favoritem podle postavení v tabulce byli hosté, ale utkání skončilo 0:0.

Ovčáry měly po většinu utkání výraznou převahu, vytvořily si řadu brankových příležitostí, ale zůstalo jen a jen u nich. „Ovčáry nás skutečně přehrávaly ve všech řadách,“ přiznal na úvod domácí trenér Radovan Hromádko a pokračoval: „V koncovce si však s naší zhuštěnou obranou neporadily. Musím však objektivně přiznat, byly lepší, zasloužili si vyhrát.“

Slova čelákovického kouče potvrdil prezident Sokola Ovčáry Stanislav Ondrák. „Byli jsme doopravdy hodně blízko třem bodům, ale chybělo přeci jen kousek válečnického štěstí k tomu, abychom některou z dobré desítky brankových příležitostí proměnili,“ řekl na úvod prezident Sokola Ovčáry a nemluvil do větru. Šancí na vstřelení gólu bylo skutečně až neúměrně hodně.

"Domácí mnohdy v některých momentech podrželo štěstí. Jednou vykopávali míč z brankové čáry a dokonce pomohla i branková konstrukce. Přestože jsme nakonec nevyhráli, byl jsem s předvedou hrou mužstva spokojen a to především z těch důvodů, že jsem po odstoupení třetí ligy Letohradu prohlašoval, že se chceme v divizi fotbalem bavit. Tak by měly i další naše jarní odvety vypadat. Přesto uvažujeme perspektivně. Zapracováváme do kádru talentované mladíky Müllera s Hercem, aby pokud možno odehráli co nejvíce minut, a tak získali fotbalové ostruhy. A ten zkušenější, mezinárodně ostřílený Krulich? Věděl jsem, koho přívádím. Určitě odvede ku prospěchu týmu ve středu hřiště nezanedbatelné penzum pozitivní fotbalové práce, přestože se mu v úvodním zápase v Čelákovicích v koncovce, jako celému mužstvu, nedařilo. Z čeho jsem měl zvlášt radost, byli diváci, kterým se podle jejich reakcí musel zápas líbit,“ řekl po utkání Stanislav Ondrák.

Mojmír Strachota