Do osmého ročníku soutěže pro fotbalisty ve věku od osmi do třinácti let je přihlášeno víc než 800 týmů. Ty odehrají v sezoně 187 turnajů. Organizátoři počítají i letos s početnou účastí zajímavých hostů z řad fotbalových legend přímo na stadionech včetně reprezentačního trenéra A-týmu ČR Jaroslava Šilhavého. Celkově by před jejich zraky mělo předvést své schopnosti a fotbalové umění víc než 16 tisíc nadějí české kopané.

Letos podruhé odvysílá Ondrášovka Cup také Česká televize. I tentokrát bude moderátorem a zároveň ambasadorem projektu známý fotbalový komentátor Pavel Čapek. „Jsem rád, že moje spolupráce s Ondrášovka Cupem bude pokračovat. Televizní diváci by se měli dozvědět, jak širokou a kvalitní mládežnickou základnu má český fotbal. Ondrášovka Cup je projekt, který má svůj veřejnoprávní přesah,“ vysvětluje Čapek.

Účastníci z Mělnicka
U8: Neratovice, Pšovka Mělník
U9: Neratovice, Pšovka Mělník
U10: Neratovice, Pšovka Mělník
U11: Neratovice, Pšovka Mělník, Horní Počaply
U12: Neratovice
U13: Neratovice

Patronem Ondrášovka Cupu se pro tento ročník stal Matěj Chaluš ze Slovanu Liberec, který je zároveň i kapitánem české reprezentační jednadvacítky. „Nabídku stát se patronem Ondrášovka Cupu jsem okamžitě přijal, neváhal jsem ani vteřinu. Je to skvělý projekt, který umožňuje mladým talentům zjistit, jak jsou na tom ve srovnání se svými vrstevníky z celé republiky,“ uvádí Matěj Chaluš.

Od roku 2013 se k projektu přihlásilo mnoho osobností, které se staly jeho ambasadory. Patří sem mimo jiné Jaroslav Hřebík (sportovní ředitel Sparty Praha), Josef Hušbauer (reprezentant ČR, hráč Slavie Praha), Tomáš Hübschman (bývalý reprezentant ČR a hráč Jablonce), Stanislav Vlček (bývalý reprezentant ČR a legenda pražské Slavie) nebo Jakub Kohák (herec, režisér a velký fotbalový fanda a „odborník“).

To, jaký význam představuje Ondrášovka Cup v mládežnickém fotbale, potvrdili svými návštěvami jednotlivých turnajů mimo jiné Tomáš Ujfaluši, Jaromír Blažek, Jiří Kotrba, Karel Poborský, Petr Kouba, Radek Bejbl, Luboš Kozel, Karel Krejčí, Verner Lička, Marek Kulič, Marek Heinz a mnoho dalších.

„Na další ročník Ondrášovka Cupu se velmi těším. Je skvělé, že se nám daří ho stále rozvíjet. Vidíme v této práci velký smysl a cítíme velice pozitivní odezvu jak od mladých hráčů, tak jejich rodičů a fotbalových legend,“ uzavírá za generálního partnera turnaje, společnost Ondrášovka, generální ředitel Libor Duba.

Některá z předkol se odehrají od 11. září i ve středních Čechách. Zejména v Poříčí nad Sázavou, ale i v Poděbradech, Kutné Hoře či na Spartaku Příbram.

Bližší informace najdete na stránkách www.ondrasovkacup.cz a na facebookových stránkách turnaje.