„Můžu prohrát, ale se soupeřem, který je lepší. To, co jsme včera předvedli, byla katastrofa. Se soupeřem na pět šest gólů jsme prohráli. Znám naše podmínky a okolnosti, ale vše má své meze," potvrdil zanedlouho pětasedmdesátiletý trenér, že pro něj nedělní porážka byla pomyslnou poslední kapkou.

Celý rozhovor s Antonínem Šimkem přinese středeční tištěné vydání Mělnického deníku!

„Nechci se k tomu příliš vyjadřovat. Maximálně bych chtěl trenéru Šimkovi poděkovat za práci, kterou pro nás odvedl," komentoval jeho rozhodnutí Milan Repka, prezident FK 1901, a potvrdil, že po utkání kouč sám přišel a řekl, že končí. To měl původně v plánu až v zimní přestávce.

„Nedělní zápas už neunesl. Nedivím se mu, sám jsem z toho taky špatný," poznamenal Repka. Kouč si už v minulém týdnu v Mělnickém deníku posteskl, že je nešťastný z četných hráčských absencí. Podle Repky ovšem tentokrát nastoupila nejsilnější možná sestava. „Nic lepšího nemáme, ale když nedáte góly, tak nemůžete vyhrát. Kdyby to bylo v 16. minutě 4:0, nikdo by ani nemrknul, ale co my zahodíme, to je neskutečné. A tak je to celý podzim. Bohužel nám chybí koncový hráč."

A nejen on. Momentálně i trenér. „Zatím nemáme nikoho, i když nějaká jména tu jsou. Musíme to promyslet. Ani jsem z toho nespal," dodal Repka v pondělí dopoledne. Kralupští ale rozhodně nejsou jediným týmem v soutěži, kterému se nedaří podle představ. Své o tom vědí třeba Dolany, Chvatěruby, Dolní Beřkovice nebo PTZ, jak potvrdilo i víkendové kolo.

HOŘÍN – TIŠICE 3:4 PO PK (0:0)
Domácích se drží obří smůla. V nastavení se po předešlém obratu dostali už podruhé v utkání do vedení, jenže pak přišel i podle hostů otočený výrok sudího Vágnera, z následného přímého kopu centr do vápna a vyrovnání hlavičkujícího Temiaka. Při penaltách, malé noční můře nováčka, navíc hostující brankář Karda dvě chytil, takže na Hořín zbyl na podzim už počtvrté jen bod.
Branky: Polanský 2 (1 z PK), Cífka – Novák, Hadraba, L. Temiak, rozh. PK Vítovec.
Hořín: T. Landsman – O. Kettner, R. Rulec, F. Pastir, Holoubek – Žemlička (80. Hájek), Cífka, Kopáč, P. Landsman – Žídek, Polanský.
Tišice: Karda – K. Temiak, Hadraba, Brodský, Kopejska – Březina, Štěpán, Karlík, Vítovec – Novák, Priatka (72. Jantoš). 

VELTRUSY – D. BEŘKOVICE 4:1 (1:1)
Domácí ukázali, že umějí vyhrát i výraznějším rozdílem než o gól, a to ještě za stavu 2:1 neproměnili už několikátou podzimní penaltu. Po Lobkovicích a před těžkými utkáními ve Vojkovicích a s Tišicemi tak přidali další důležitou domácí výhru.
Branky: Kubata 2, Štofl 2 – Gernát. ŽK: 3:2.
Veltrusy: Nádeník – Smetana, Prantl (46. Packa), Bittner, Macek (78. T. Podskalský), Firoň, Hofman, Dinka (46. Melišík), R. Podskalský (70. Garbier), Štofl, Kubata. 

CHVATĚRUBY – PŠOVKA B 1:2 (1:0)
Domácí Martin Djakov se stal vítězem soutěže o nejrychleji dvakrát po sobě vyloučeného hráče podzimu. Jednozápasový trest si totiž stihl odbýt ve středečním a pro letošek posledním vloženém kole. Tím ovšem chvatěrubské primáty v utkání vesměs končí, Pšovka ve druhé části otáčela a poprvé od úvodního kola slavila výhru.
Branky: Koch – Martinec, Procházka. ŽK: 3:2. ČK: M. Djakov (Chv.).
Chvatěruby: Bázler – Kulovaný, Frank, Švitorka, M. Djakov – T. Djakov, Svoboda (70. Růženec), Koch, Zima – Soukup (65. Chocholka), Šenkýř. 

KRALUPY 1901 – LIBIŠ B 0:1 (0:0)
Domácí vyšli ve svém království už podruhé v řadě bez vstřeleného gólu, hostům tak stačil ke štěstí jediný. Více než porážku řeší v kralupském klubu odstoupení trenéra Šimka.
Branka: 68. Hadraba. ŽK: 3:2. Diváci: 50.
Kralupy: Křemenák – Topol, M. Pešek, Topor, Řenč – Gabčo (David), Jeřábek, J. Polák, Miler – Duchek (P. Vokoun), J. Matějček.
Libiš: Kaul – Novák, Pospíšil, Mráz, Pilař, Franz, Tichota, Urbanec, Pazdera, Hadrava, F. Šelemberk (M. Ryšlavý, J. Ryšlavý, Hochmann, Vrábel, D. Šelemberk). 

DOLANY – NERATOVICE B 0:5 (0:3)
Hostující lídr soutěže si vypracoval rozhodující náskok mezi 17. a 30. minutou, kdy vstřelil tři góly, a zůstává suverénní. Hattrickem se po krátkém disciplinárním trestu blýskl Ďurinda.
Branky: 30., 47. a 53. Ďurinda, 17. Sochor, 22. Panocha. ŽK: 3:2.
Dolany: Mareš – Semerád, Hrubant, Pixa, P. Halík – Holeček, Vondra (67. V. Morávek), Brožek, Těšík – Douša, Kopecký (25. Frič).
Neratovice: Prejsa (67. Klečka) – Kohout, Mráz, Sochor, Klement – Panocha (67. Malinský), Ďurinda (55. Moravec), Ryba, Novotný – Kaňka, Dzimko. 

KLY – PTZ 5:1 (2:1)
V tabulce poslední hosté nastoupili k utkání pouze v osmi, výsledek je tak pro ně ještě přijatelný. Navíc se nejen vyrovnáním na 1:1 postarali domácím o bouřku v kabině v podání toho času zraněného hrajícího asistenta Morávka. Ani po ní ovšem nebyl výkon Kel zrovna oslnivý.
Branky: Fabián, Vondrák z PK, J. Šulc, J. Danda, Rynda – Novák.
Kly: Brož – Vondrák, Sobotka, Lajn, Rechcígl, Březina, Šulc, Zavadil, Hrstka, Fabián, Kutílek (Rynda, Hulička, Danda). 

V. BOREK – VOJKOVICE 2:1 PO PK
Domácí sázka na bojovnost slavila úspěch i proti týmu, v průměru staršímu o více než šest let (23 vs. 29). Na podzim neporažení hosté se sice ujali vedení, po vyrovnání a prohraných penaltách ale nakonec získali jen bod.
Branky: Kováč, rozh. PK Kubina – Kobera. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 2:0.
V. Borek: Procházka – Kubišta (55. Kočí), Doležal, Jeřábek, Pavlík, Kubina, Mihalík, Kováč (89. Hliněný), Lamač, Morávek, T. Krajník.
Vojkovice: Čuba – Mára, Pražák, Matějík, Král, Veselý, Plicka, Kobera, Simonics, Krištůfek, Homolka (Stuchlý, Hoffmann). 

LOBKOVICE - MŠENO ODLOŽENO
(nezpůsobilý terén, utkání bude odehráno 28. října od 14.30 hodin)

Zpravodajství rozšířené o ohlasy některých trenérů přináší tradičně úterní vydání Mělnického deníku!