Podle šéfa beřkovického klubu Emila Vašíčka za zlepšením stojí změny, ke kterým v mužstvu došlo v minulých týdnech. Tou hlavní byla výměna trenéra, kdy hrajícího kouče Romana Nováka nahradil Luboš Žídek. „Roman už dál nechtěl pokračovat, a ani se mu nedivím. Luboš Žídek to trénuje náročně, což potřebujeme. Pokud budou hráči chodit na tréninky, tak přijde další zlepšení," řekl Vašíček po vítězném utkání. „Zároveň jsme získali dva nové lidi a začali chodit i ti, kteří marodili. V kádru je dost hráčů a hlavně mladých," pochvaluje si.

Šlágrem kola byl nedělní duel v Byškovicích. Souboj domácího druhého týmu tabulky se čtvrtými Vojkovicemi potvrdil, že proti sobě stojí dvě nejlepší obrany soutěže. Rozhodnout po bezbrankovém průběhu musel až rozstřel. Spolu s porážkou Lobkovic na PTZ to znamená, že bez jarní bodové ztráty pokračují už jen lídr ze Záryb. Druhé výrazné vítězství v řadě zaznamenal Velký Borek, za který na závěrečné minuty utkání s Veltrusy vyběhla na hřiště také nová posila z Řepína – útočník Zbyněk Štrupl. „Momentálně není zdravotně úplně fit. Každopádně pro nás bude i vzhledem k úzkému kádru velkým přínosem," slibuje si trenér Slavie Miroslav Vlk.

CHVATĚRUBY – D. BEŘKOVICE 0:2 (0:2)
Radek Zálešák, trenér Chvatěrub: „Nešťastný zápas. Hodně chyběli dva tahouni – nejlepší útočník Slezáček a Michal Koch. V prvním poločase jsme neproměnili šest šancí, hosté měli tři útoky a dali dva góly. Ve druhém už to byla křeč a nakopávaná. Zbytečně jsme se tlačili přehuštěným středem a hosté to ubránili. Kdyby nám to tam místo břevna na začátku spadlo, tak to asi bylo jiné."
Emil Vašíček, předseda Sokola D. B.: „Vítězství je překvapivé jen částečně. Nasadili jsme většinu mladých a za pomoci některých starých se začalo hrát jinak – důsledně, s lepší kombinací, na což máme. K utkání jsme měli 17 hráčů, takže se vystřídalo, co se dalo, a hrál se fotbal."
Branky: Kalhous, Vejmelka.

PTZ – LOBKOVICE 5:1 (2:0)
Václav Řezníček, trenér Lobkovic: „Dvacet minut jsme byli lepší, nastřelili tyč a vytvořili si další nebezpečné situace. Bohužel nás domácí potrestali z první šance. Rozhodujícím momentem byl druhý gól těsně před půlí, kdy náš brankář nahrál domácímu útočníkovi, a ten do prázdné zavěsil. Druhý poločas jsme otevřeli hru, a to byla voda na mlýn domácím, kteří nás trestali z brejků a zaslouženě vyhráli."
Branky: Novák 2, D. Pešta, Kejmar, Schneider – Šmajda.

MŠENO – KLY 0:1 (0:0)
Jiří Guttenberg, trenér Mšena: „Hosté drželi víc míč a byli nebezpečnější, ale my jsme v obraně hráli pozorně a nepouštěli je do šancí. Sami jsme si ovšem nevytvořili také žádnou. Ve druhé půli už bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje. My jsme se nevyvarovali chyby a Kly nás trestaly. Zápas jsme poctivě odmakali, ale nedařila se nám kombinace. Za nasazení a bojovnost jsme si remízu asi zasloužili. Rozhodla zkušenost hostí."
Slavomír Zavadil, trenér Kel: „Jeli jsme oslabeni o Morávka a Palanského. Z obou stran bojovný zápas se spoustou nepřesností. Snažili jsme se držet balon, ale terén to hodně ztěžoval. Musím tým pochválit, protože jsme odehráli výborný zápas, co se týká defenzivy, domácí jsme k ničemu nepustili. A nakonec využili prakticky jedinou naší šanci a odvezli tři body, které jsou z horké půdy cenné."
Branka: Zavadil.

ZÁRYBY – LIBIŠ B 5:1 (2:1)
Tibor Mičinec, trenér Záryb: „Spokojenost hlavně s tím, jak kluci k zápasu přistoupili. Soupeř kolo předtím vyhrál doma 5:1 a měli jsme z tak dobrého výsledku mírné obavy. Kluci to ale zvládli výborně. Přesně splnili, co jsme si řekli, a hráli s nasazením do poslední minuty. Potěšilo hlavně to, že hrou bavili sebe i diváky."
Blahoslav Urbanec, asistent trenéra Libiše: „Do 19. minuty jsme s favoritem hráli dobrou partii, ale pak během sedmi minut dvakrát inkasovali. V brejku byl náš hráč faulován ve vápně a Pilař se z penalty nemýlil. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát pořád ze zajištěné obrany, ale to se nám dařilo pět minut, domácí nás přitlačili k vápnu a během sedmi minut dali další dvě branky. Klukům jsme nic nevytýkali, odmakali to i proti zatím nejlepšímu týmu, se kterým jsme hráli."
Branky: Tesař, Strýček, D. Krulich, M. Krulich, Ledecký – Pilař z PK.

V. BOREK – VELTRUSY 5:0 (3:0)
Miroslav Vlk, trenér V. Borku: „Zápas mohl být klidně rozhodnutý už do dvacáté minuty. Z pěti šancí jsme ale dali jen jedinou. Hosté si za celý zápas vytvořili pouze jednu. Před poločasem jsme přidali další dva góly a druhý se zápas jen dohrával. Škoda některých nedotažených pěkných akcí. I tak viděla početná návštěva za pěkného počasí slušný zápas."
Jaroslav Kohout, trenér Veltrus: „Nepodařilo se nám pokračovat ve slušném výkonu z minula a utkání se jevilo jako souboj domácích útočníků s naším brankářem. Je před námi ještě dost práce, ale i odhodlání to dokázat."
Branky: Kováč 2, Kubina 2, M. Mihalík.

NERATOVICE B – VOJKOVICE 1:0 PO PK
Josef Košťál, trenér Vojkovic: „Vyrovnané utkání, hrané v dobrém tempu od vápna k vápnu, s jednou velkou šancí na každé straně. Mužstva se dobře znají a měla se vzájemně přečtená. Přes dobré obrany se hráči jen těžko dostávali do šancí. S remízou s druhým mužstvem tabulky musíme být spokojení."
Rozhodující PK: Panocha.

N. VES – TIŠICE 2:8 (0:5)
Martin Brabec, trenér Tišic: „Zápas mi více připomínal přátelák. Hrálo se na jednu branku. Gólů jsme mohli dát daleko víc, ale neproměnili jsme šance. Dva obdržené góly (na 5:1 a 7:2) padly z naší benevolence a po špatném přístupu."
Branky: Došek, Žlab – T. Prejzek 2, Lauda 2, Baloun, Rampouch, Kopejska, Veselý.