Nováček sice v souboji béček rychle vedl. Jenže už na přestávku šel s těsnou gólovou ztrátou, která po změně stran narostla na 3:1. Až závěrečná čtvrtina utkání znovu patřila hostům z Byškovic. „Dvacet minut před koncem jsme snížili a během dalších třinácti minut otočili na 5:3,“ popisoval obrat trenér vítězů Tichota.

I když si jeho tým ani v závěru neodpustil ztrátu koncentrace v podobě domácího snížení, vítězství už si vzít nenechal. „Hráči zaslouží uznání, že i za nepříznivého stavu zápas nevypustili a bojovností došli k vítězství. Nutno vyzvednout i výkon brankaře Šmejkala, který domácí hodně podržel.“

Suverénní zůstalo po vystoupení na hřišti soupeře také nelahozevské Dynamo, které přichystalo společně s domácím Velkým Borkem divákům utkání velice slušné úrovně. Na jeho konci byla výhra hostí 2:4, kterou domácí trenér Jiří Vavřina považuje za hodně krutou.

„Hráli jsme dobře, zápas jsme oddřeli, vypracovali si množství šancí, které jsme však neproměnili. Soupeř disponuje silným a zkušeným celkem a naše chyby nemilosrdně trestal. Spravedlivá by podle mého názoru byla dělba bodů, ale tentokrát se štěstí přiklonilo k soupeři. Odešli jsme poraženi, ale se vztyčenou hlavou. Celý tým zaslouží pochvalu,“ hodnotil.

Podle hostujícího Daniela Kaplana mělo utkání vše, co k fotbalu patří. „Nasazení, šance na obou stranách, diváckou kulisu i kvalitní výkon rozhodčího. Zápas rozhodla naše zkušenost a důraz v pokutovém území, obránci vyhrávali většinu hlavičkových soubojů a naši útočníci se opět prosadili.“

Bez porážky pokračují Kralupy a Veltrusy. Oba týmy o víkendu zvládly utkání proti dosud nebodujícím soupeřům. Kralupští si proti Nové Vsi vybudovali už do přestávky dvoubrankový náskok a po změně stran už se zápas i podle vyjádření z hostujícího tábora stal pouze otázkou výše skóre. To se nakonec zastavilo na výsledku 4:1, když hosté za stavu 4:0 korigovali nadvakrát proměněnou penaltou.

Pro první bodovou ztrátu a hned porážku si naopak do Dolních Beřkovic zajeli fotbalisté Tišic. „Netrefili jsme ani prázdnou bránu. Jsou to pro nás ztracené tři body,“ mohli se po utkání zlobit sami na sebe hostující fotbalisté.

Ve velkou záchranářskou misi se po čtvrtečním ortelu disciplinárky záhy změnila podzimní sezona fotbalistům Cítova. V konečné tabulce totiž mají za prohřešek z jara přijít o dvanáct bodů. Jeden z nich se jim podařilo umazat v neděli v Libiši, pro jejíž rezervu to byl premiérový zisk v sezoně.

Jako největší soupeř Cítova v boji o záchranu se ale zatím trochu překvapivě jeví Lobkovice. Sedmý tým loňského ročníku tentokrát vyšel naprázdno ve Mšeně. Svěřenci trenéra Guttenberga si vysokým vítězstvím vynahradili minulou svým způsobem krutou porážku v Tišicích.

3. kolo: Mšeno – Lobkovice 5:1 (1:0) Picek, Dvorný, Wasyliw, Kováč, Mansfeld - Pevný, D. Beřkovice – Tišice 2:1 (0:0) Žídek, P. Šůta st. - Toman, PTZ – Veltrusy 0:1 (0:0) Veselý, Libiš B – Cítov 1:1 (0:0) M. Hádek - Kožlej, V. Borek – Dynamo 2:4 (0:1) T. Krajník, Morávek - Krejza 2, Šíma, Dudek, Pšovka B – Neratovice B 4:5 (2:1) Krejčík 3, Hyka - Ďurinda 3, Gerencséry, Všetečka, FK Kralupy – N. Ves 4:1 (2:0) J. Matějček 2, Polák, Tarbaj - Brejša.